Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosok, orvostanhallgatók,...

Orvosok, orvostanhallgatók, egészségügyben dolgozók! Milyen volt az első újraélesztésetek, vagy súlyos beteg elllátása?

Figyelt kérdés

Milyen volt először látni, vagy csinalni újraélesztést? Vagy az első súlyosabb betegetek? Gondolom ezek inkáb trauman, vagy sürgősségin vannak! Hogyan eltetek at? Milyen serülese volt a betegnek, mit kellett csinalni? Mennyire megviselő, vagy durva? Hogyan zajlik? Tenyleg olyan esetek vannak mint a vészhelyzetben, es a munka is ugyan olyan? Vagy a valosag tiszta mas?

Meselnetek egy kicsit! Orvosira készülök, es erdekelen milyen a sürgősségi szakma!



2016. júl. 29. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mentőst kérdezz
2017. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Nem aktuális már, de azért leírom.


Én 3. év utáni belgyógyászat nyári gyakorlat során csöppentem bele.

Megkezdték rögtön a mellkaskompressziót . Kérdezték, hogy tudok-e újraéleszteni. Mondom elméletileg tudok, bár még soha nem csináltam. Erre a válasz: Na akkor gyere, vedd át.


Különböző érzések kavarogtam bennem ott a beteg felett. Részben az volt bennem, hogy "gyerünk már, nehogy felfordulj", részben meg nem tudatosult bennem, hogy nem egy bábut nyomkodok, hanem egy halott embert. 1-2 bordáját én törtem el, éreztem a roppanását. 1-2 percenként cserélgettük egymást az ápolókkal, miközben a dokik próbálták kitalálni, hogy mi miatt lett így. Végül sikerült stabilizálni és feljuttatni az intenzívre.


Aznap még a gyakorlat ideje alatt volt egy második is, ami sajnos nem volt sikeres.

Nem ez volt az első haláleset, amit láttam, így nem különösebben érintett már meg. (Az első még ápolástanon volt első után)

2019. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!