Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye, nem fertőződhettem...

Ugye, nem fertőződhettem botulizmussal? Aggódom.

Figyelt kérdés

Ma ebédre a nagyszüleimnél csirkecombot (is) ettünk, és furcsa, romlott, "dögíze" volt. Meg volt sötétedve. Úgy gondoltam, biztosan csak véraláfutásos. Nagy nehezen megettem egyet, de lehet, hogy nem kellett volna.

Nagymamám szerint nem tűnt romlottnak az előkészítésekor.


2016. júl. 31. 15:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Általában leárazottat vesznek, amit sokáig tárolnak a fagyasztóban, ami egyébként szintén elromlott.
2016. júl. 31. 15:08
 2/6 A kérdező kommentje:
A lappangási ideje sokáig eltarthat...
2016. júl. 31. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
A bolti csirkecombnak egyébként is van egy fura íze, biztos a táp miatt. Egyébként sok mindent kaphatsz a romlott csirkecombtól, de botulizmust nem. 1-2 nap hasmenéssel, kis hányással megúszod, de valószínű, hogy a hőkezelés miatt semmi bajod nem lesz.
2016. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

15:14

Köszönöm a hasznos válaszod!

Megkérdeztem előbb mamámtól, hogy mikor vette ki a hűtőből, és azt mondta, hogy tegnap reggel.

Szerintem az eléggé régen volt. Ebben a melegben nem romolhatott meg annyi idő alatt?

2016. júl. 31. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos bomlásnak indult ilyen melegben ennyi idő alatt. Csapasd szét egy féldeci pálinkával, és felejtsd el. ;)
2016. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy lesz! :)
2016. júl. 31. 15:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!