Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jelenleg a protokoll szerint...

Jelenleg a protokoll szerint hányszor élesztik újra a betegeket?

Figyelt kérdés

A keresztapám hajnalban meghalt, akkor újraélesztették, de délelőtt szintén meghalt, akkor már nem.

Akkor miért nem próbálkoztak újra?



2016. aug. 3. 14:26
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Biztos, hogy nem próbálkoztak?
2016. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem...


Attól függ mi az alapbetegsége, és mik a kilátásai. Van olyan beteg, akiket alapból újra sem élesztenek (daganatos megbetegedések), másokat pedig többször, akár egy nap alatt. Előfordulhat, hogy egy adott betegség vagy baleset után még van remény a felépülésre, de ha nem sikerül tartósan stabilizálni, vagy nincs remény arra, hogy emberhez méltó minőségű legyen az élete, akkor nem folytatják... :( Az erre vonatkozó protokollok szigorúak, de nagyon szerteágazóak, és egyénenként mérlegelnek.

2016. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Azt sejtettem, hogy egyénenkénti az elbírálás, mert az édesapámat 3 hete, mikor meghalt meg sem próbálták újraéleszteni. Agysorvadása volt, szóval azt meg is értettem, bár még nem dolgoztam fel.


Találok valahol erre vonatkozó dokumentumot, hogy mitől függ, hogy megpróbálják-e egyáltalán az újraélesztést?

2016. aug. 3. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szakmai irányelvek és reanimáció, újraélesztés címszó alatt tudsz keresgélni a guglin, esetleg angol honlapokon. A magyar rendszerben az a baj, hogy sok protokoll elavult vagy szimplán nemzetközi (angol nyelvű) szabályozások alapján működik. Ilyen esetben a reanimation guideline szóval tudsz keresni.


Azért javaslom a keresést, mert amire neked szükséged lenne, azt elég nehéz előbányászni, és nagy valószínűséggel nem a pontos eset lesz leírva, hanem általánosságok, amibe a tietek is beletartozhat.

2016. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kulcsszó hatalmas segítség!
2016. aug. 4. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!