Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas kortizolszint kizárólag...

Magas kortizolszint kizárólag Cushing-kór illetve valamilyen daganat következménye lehet, vagy alkalmanként okozhat ilyent más - ártalmatlan "dolog" - is?

Figyelt kérdés
Interneten olvasva semmi pozitívat nem találtam erre nézve, de érdekelne, hátha van, akinek más a személyes tapasztalata.

2016. aug. 6. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! sikerült azóta valami konkrétat megtudni? úgy néz ki engem is érint ez a dolog :-(
2017. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Utánanézegetve/kérdezve étkezési zavarok, PCOS, és inzulin rezisztencia is okozhat magas kortizol szintet a Cushing-kóron kívül, amik jóval kevésbé tűnnek ijesztőnek, főleg, mivel elég jól lehet kezelni ezeket.

Nálam valószínűleg az étkezési probléma és IR okozza, épp ezért nem is kutattam komolyabb ok után. Ezek kezelése után lesz ellenőrizve újra - ha nincs változás, akkor keresek más okot.

Endokrinológusod - ha van - hátha mond valami hasznosat, bár ha nem ez a fő szakterülete, lehet, hogy nem egyből asszociál IR-re vagy étkezési zavarra.

Remélem nálad sincs ezeknél komolyabb gond...

2017. jan. 11. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 710nmol/l lett a kortizol szintem a megengedett max 536nmol/l helyett. Neked mennyire volt magas? Sikerült e rendezni azóta?

2018. dec. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteitek vannak?
2019. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok hízás, fogyás azonban mozgás diéta ellenére is kínkeserves, szinte nincs is.
2019. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyfokú szőrösödés mindenhol, ciklus zavar.
2019. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:

magas kortizolt okozhat még valami fontos: nálam ez van. leírom hátha másnak is segít: aki éjjel fent van villanyozik, él, dolgozik... folyamatosan termeli a kortizolt, nem tud melatonint. mivel a kortizol termelés megy ezerrel, ez megterheli a mellékvesét, és egyben az inzulinszintet is növeli. kész a hízás. linkelek két remek videot róla. nálam prioritás hogy este el kell menjek aludni, hogy lecsökkenjen a kortizol-termelésem éjjelre - mint minden normális embernek.

https://www.youtube.com/watch?v=7eKHqzdCJoc

https://www.youtube.com/watch?v=Tgy15h6VjhY

jan. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!