Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig szedhetem a fájdalomcsi...

Meddig szedhetem a fájdalomcsillapítókat?

Figyelt kérdés
ma 6. napja, hogy kiszedték a garatmandulám, és fájdalom csillapító nélkül még nagyon rossz. 6 óránként veszek be cataflamot, bár múlt éjjel már nem ébredtem fájdalomra így ma csak 3at veszek be. Normális, hogy még kell a fájdalom csillapító? Meddig szedhetem ?

2016. aug. 7. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy max. 1 hónapig lehet szedni, de csak gyomorvédő gyógyszerrel együtt! Anélkül nem tudom mennyi ideig lehet úgymond "büntetlenül" szedni, de az tuti hogy a Cataflam egy idő után nagyon káros, gyomorfekélyt, sőt akár gyomorvérzést, gyomor kilyukadását is okozhatja. Ezért ha hosszabb távon kell szedned, minden esetben írnak mellé gyomorvédő gyógyszert is.

Csak addig szedd, amíg erős a fájdalom, amikor már bírod gyógyszer nélkül, akkor már ne szedd! Vagy ahogy enyhül a fájdalom, térj át egy enyhébb fájdalomcsillapítóra, ami nem készíti ki a gyomrot.

2016. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Elsőnek teljesen igaza van. 100 % helyes válasz.
2016. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
milyen gyomorvédő gyógyszert ? probiotikum?
2016. aug. 7. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
cataflam tényleg egy nagyon erős fájdalomcsillapító. nekem is volt hasonló problémám. én a második héten próbáltam egyre inkább elhagyni, csökkenteni, hogy csak kettőt, majd végül csak alváshoz elalváshoz vettem be... és el is hagytam végül. ha második hetet is végigszeded úgy, hogy napi 3, akkor fordulj mindenképp orvoshoz, hogy ez a helyzet, nem baj-e...
2016. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem probiotikumot kell szedni, az csak bélflóra helyreállító!!!

Gyomorvédő gyógyszer pl. Controloc, Pantoprazol, stb. Ezek mind vényköteles gyógyszerek, csak az orvos írhatja fel. A GYOMROD védelmére szolgál, hogy ne alakuljon ki gyomorfekély. Az általad írt probiotikum az csak a bélflóra helyreállítására való, azt általában antibiotikum mellé kell szedni...

Első voltam.

2016. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. aug. 7. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! Jobbulást, gyors gyógyulást kívánok!!!
2016. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj más tipusu fájdalomcsillapítót pl ibuprofent ha nem vagy rá érzékeny. Általában mandula műtét után még hetekig fájhat, de ha már leesett a lepedék a sebről sokkal könnyebb. "Járasd be" az izmokat, rágcsálj pl ropit, igyál sok folyadékot, hogy ne száradjon ki a szád, mert az is fokozza a fájdalmat.

Azt hiszem Quamatelt lehet recept nélkül kapni, az is "gyomorvédő".

2016. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!