Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugtatóra lehet inni?

Martin2219 kérdése:

Nyugtatóra lehet inni?

Figyelt kérdés
szasztok én reggel 8 orakkor bevettem egy nyugtatot,baldraparan a neve ,pánikbetegségre használom,de mivel haza jöttem sulibol igy nem szedtem be többet,szoval egyet beszedtem reggel 8 kor,akkor este ihatnék alkoholt?
2016. aug. 8. 19:34
1 2
 1/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
56%
Ez macskagyökér, komló és citromfű. Ihatsz rá egy keveset, ha nagyon muszáj.
2016. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
egy üveg boron nem megyek tul akkor :) köszönöm a gyors választ :) és de töményt nem iszok sör meg bor csak,mit gondolsz jo ugy ? :)
2016. aug. 8. 19:56
 3/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
62%
A sör igazából eleve nyugtató a komló miatt. A lényeg, hogy ez nem benzodiazepin, hanem csak nyugtató hatású gyógynövények. Csak tarts mértéket. 2-3 dl bor, vagy 1-2 sör simán belefér.
2016. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Ne igyál nyugtatóra semmi alkoholt!!! Akkor se, ha csak gyógynövényes...

Brutál módon felerősítik egymás hatását, rosszullét is lehet a vége!

Legalább 24 órát várj, hogy kiürüljön a szervezetedből a gyógyszer!!!

2016. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
66%
Ezért írtam, hogy gyógyszerre ne. De komlóra alkoholban oldott komló azért még messze van a halálostól. Valóban a legjobb megoldás az, ha egy kortyot sem iszol, de a kérdező nem erre volt kíváncsi.
2016. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Senki nem azt írta, hogy "halálos" lehet, csupán annyit, hogy rosszullét lehet a vége...

Mivel a kérdező pánikbetegségre szedi, így feltételezem, hogy MINDEN NAP szedi ezt a szert, és ez fel is halmozódhat a szervezetben. Ilyenkor 1 hét kell ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetből, addig nem szabadna rá inni (a Barátnőm pszichiáter, tőle tudom)..,.ehhez képest én engedékeny voltam, amikor azt javasoltam, hogy 24 órát várjon az alkohollal.

És nem a komló + komlóval lesz a probléma, hanem a macskagyökér + alkohol kombinációval!!!

De tudjátok mit? Azt csináltok, amit akartok, mindenkinek saját felelőssége az egészsége.... Én csak jó tanácsot akartam adni...

Lehet, hogy kutya baja sem lesz a kérdezőnek, de az is lehet, hogy 2 pohár bortól/sörtől úgy berúg majd, mintha megivott volna fél liter töményet. Legfeljebb saját maga kárán tanul, és nem csinál ilyet többet...

2016. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
multhéten szedtem minden nap kivéve szombat vasárnap, meg ma egyet reggel 8 kor vagy korábban.. ugy szerinted?
2016. aug. 8. 20:43
 8/16 A kérdező kommentje:
és mutlhét szombaton ittam,vodkát meg 2 üveg bort,nemvolt tré megsem éreztem ,csak leirom hogy értsed a sztorit és tudj válaszolni :)
2016. aug. 8. 20:47
 9/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
Felteszem, a barátnőd azt is mondta, hogy minden ember máshogy reagál a gyógyszerekre és az alkoholra. Nincs általános formula. Kivéve a túlzásokat, de itt hátha nem erről van szó. Igen, lehetséges, hogy állva elalszol a gyógynövény + alkohol kombótól, de ha feltételezzük, hogy a kérdező régebb óta szedi a gyógyszerét, és nem először akar inni, valamint nem viszi túlzásba, akkor a legtöbb ember csak minimális, vagy semmilyen plusz hatást nem tapasztal. Az alkohol eleve nem ajánlott, sem gyógyszerrel, sem anélkül, sem fejen állva. Ebben igazat kell adnom a kedves másik válaszolónak. De itt most nem ez volt a kérdés. Mértékkel csak minimális esélye van a kérdezőnek, hogy egyáltalán megérzi a fellépő kölcsönhatást az alkohol és a gyógyszer/gyógyhatású készítmény között. A felelősség szintén a kérdezőé, nem értem miért kell ezen zsörtölődni...
2016. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
1-2 sörtöl akkor most nem lehet bajom ? :O és ha igen,milyen mellékhatások? 1-2 sörnél nem nagyon szeretnék többet inni max bort
2016. aug. 8. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!