Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a benőtt körömmel?

Mit csináljak a benőtt körömmel?

Figyelt kérdés
Mindkét lábamon a nagyujjakon benőtt a köröm. Ha levágom, akkor pár hétig nagyon fáj. Amikor egy bizonyos hosszúságra megnő, akkor elmúlik a gyulladás, de amikor újból levágom, akkor megint begyullad. Hogy vágjam úgy le, hogy ne gyulladjon be?

2016. aug. 15. 22:08
 1/7 anonim válasza:
0%
adjak egy baltát?
2016. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyógypedikűrös segít ezen .
2016. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es: Te baltával szoktál körmöt vágni? :D
2016. aug. 15. 22:15
 4/7 anonim válasza:

Szia! Ilyen problémám egy pár éve nekemis volt!

Csak nekem már annyira begyulladt hogy elkellett vele mennia sebészetre, ott kaptam rá egy ilyet löttyöt azzal bekellett kenni és betekerni a lábam. Egy párszor kellett járnom. De aztán elmúlt.:)

2016. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pedikűröst, én is most megyek majd először ezzel a gonddal. Ha nem foglalkozol vele, sokkal nagyobb gond is lehet vele, nem jó elhanyagolni.
2016. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A természetes zugnál beljebb nem kéne vágni, de egyébként a Tetran kenőcs nagyszerűen megelőzi a gyulladást, én egy sima manikűr után is mindig bekenem a körömház bőrét, mert a cuticula levágása során kivédhetetlen a mikrosérülés. És ilyenkor sose gyullad be.

Szóval amikor levágod a körmöt, akkor normális ívben vágd, ne mélyre és ne nagyon befelé.

2016. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Itt egy jó leírás: [link]
2016. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!