Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan aki cukorbeteg és...

Van olyan aki cukorbeteg és mindig magas vércukorszinttel küzdött? Az most hogy van? Hogy áll az "egészségével"? FONTOS

Figyelt kérdés
Vagy van ilyen ismerősőtők?
2010. ápr. 20. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen rokonom, sajna soha nem tudta betartani a diétát, mostanra (70 éves, nő) mindkét lábát elvesztette... Nagyon sajnálom az ilyen embereket, mert nekik kétszer annyit kell tenni a további egészségükért, mint másnak.
2010. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia, én gyerekkorom óta vagyok cukorbeteg, ennek már 16 éve. Igazából soha nem volt jó a cukrom, mindig magas volt, nagy kilengésekkel. Most várom az első babámat és azóta szinte tökéletes, de folyamatos odafigyelést igényel, minden órában ezzel foglalkozom. Szerencsére engem a szövődmények elkerültek eddig, évente eljártam szemészetre, voltam lábvizsgálaton, de el volt hanyagolva a cukrom, kezelőorvoshoz is akkor mentem, amikor már mindenből kifogytam, hogy írjon, naplót nem vezettem.

16 éves koromtól jártam fesztiválokra, mindenféle koncertekre, bulikba, ment a cigarettázás, sörözés... próbáltam nem tudomást venni a betegségemről.

2010. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

UHHH megdöbbentő mind2 történet!!!Sajnos.Én is attól félek, h mi várható..Nem rólam van szó hanem a páromról....

Első!!! Hány éves korába vesztette el a lábait? Vagy már nem is tudod...

IRJATOK MÉG!!!!

2010. ápr. 20. 09:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért nem megy vissza az orvoshoz vagy keres egy másik orvost, ha az előző nem vált be??? Ez nagy felelőtlenség, nem jó van beállítva az inzulinja. Vagy... csak nem tartja be?

Nekem is rokonom van, aki cukorbeteg.

1. jól beállított inzulin

2. gyakori mérés

3. diéta (!!!) - ma már nagyon jó termékek vannak cukorbetegeknek is, és itt nem a light kólára gondolok meg a diabetikus csokira

4. van valami gyógynövényes tea (a nevét nem tudom, de bioboltban biztosan tudnak segíteni)

5. sport - nagyon fontos


Ha ezeket a párod nem tartja be, akkor a saját egészségét kockáztatja, és sajnos veled se törődik (felmerül a kérdés, szeret-e eléggé), milyen jövő vár rád mellette.


Keress rá a neten a "mellékhatásokra", és dugd az orra alá. Megvakul, nyomorék lesz... ezt akarja?

2010. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"felmerül a kérdés h szeret-e még" :)))) Birom az ilyen megnyilvánulásokat!!!

Szóval:

1. Erdélyben egy kcisi szutyok városban élünk ahol a "legjobb orvos kezébe" van..Sajnos...Inzulint nem vált..én menjek oda h "hééé doki valami nem jóóóó!"?

2. Cukrosat egyáltalán nem fogyaszt!!!!Amig nem volt beteg addig sem fogyasztott szerencsére.

3.Főzni meg én főzők és nem használok, se fűszerkeveréket, se vegetát..se semmit, csak természetes száraz fűszereket..

De mind1, mert tudnám sorolni még...A lényeg h kómába került be annak idején és akár meg is hallhatott volna 30 percen belül...És azóta se tudták stabilizálni, pedig inzulin+gyógyszer.

Még mindig várom, a "történeteket"..

DE persze nagyon köszönöm a válaszokat!!!

2010. ápr. 20. 09:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Jah és jár sportolni is. Nincs elhizva vagy ilyenek..
2010. ápr. 20. 09:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: az egyik lábat 6 évvel ezelőtt, a másikat meg kb 3 éve veszítette el, de ismétlem a diétáját csak immel-ámmal tartja be. Ami érdekes, hogy a szeme viszont nem romlik. Szerintem ez mind emberfüggő. esetleg nézz utána valami homeopátiás készítménynek, hátha találsz valamit. Egy természetgyógyászt is felkeresnék, ha az orvostudomány már hatástalan.
2010. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az érrendszer is károsodhat be nem állított cukor esetén. Talán ha úgy próbálsz meg hatni a párodra, hogy akár impotens is lehet, észbe kap hamar.
2010. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ő tudja h mivel jár!!!Irtam h amennyiben lehet mindnet betart!! Főleg a cukor szempontjából. De egyszerűen nem sikerül h stabil legyen.És eg ymásik kérdésnél is irtam h még az nála a baj h 2x "kell" adjon magának, reggel és este.
2010. ápr. 20. 10:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Ma már olyan modern és az emberi inzulinnal teljesen azonos termékek vannak, a napi kettő szerintem borzasztóan kevés. Képtelenség, hogy egy reggeli inzulin egész napra jó szinten tartsa a cukrát.
2010. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!