Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyáron a nagy melegben mennyi...

Nyáron a nagy melegben mennyi a normális folyadék bevitel?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végzek napon , dolgozunk nagyon melegben kb 10-12 órát árnyék nélkül. Én ilyenkor egész nap simán benyakalok 5 litert , 4liter víz meg 2 alkoholmentes sör , míg a kollégák csak röhögnek hogy nekik elég egész napra egy liter max másfél , van akinek ennyi sem.. . Velem van valami gond? :D Ők pisilnek egy nap 1-2 x én vagy 8x tuti. De pl ha nem dolgozunk , nem vagyok sokat napon elég 2-3 l is :D Na szóval érdekelne hogy ez még normális mérték -e ?

2016. aug. 29. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez normális folyadék bevitel, de a nagy meleg nem tesz jót az emberi szervezetnek, már középtávon sem. A valamikori kazánkovácsok és olvasztárok nem hosszú életükről voltak híresek, de védőitalból nekik is kellett napi 4-6 liter. Válts munkakört.
2016. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Testsúlykilogramm osztva kettővel, szorozva 1,2 deciliter. Elméletileg ennyi folyadékot kell inni, ha nem csinálsz egész nap semmit. Nyilván ha izzadsz, sportolsz, dolgozol, annak megfelelő arányban többet.:)
2016. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ahamm köszi a válaszokat , már idegesített hogy állandóan cukkolnak vele.. Hát igen nem egy álom meló , de nem fogom örökké csinálni ezt, legalábbis remélem :D
2016. aug. 29. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!