Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg kinőhető a veleszülete...

Tényleg kinőhető a veleszületett szívzörej? Okozhat ez egyéb problémát?

Figyelt kérdés
Kisfiam szívzörejjel született,megnézte kardiologus,azt mondták majd kinövi. Betegesebbek,vagy fáradékonyabbak -e az ilyen gyerekek? Vagy később esetleg súlyosodhat? Minden orvos mást mondott eddig...
2008. okt. 2. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szívzörejjel születtem,de mára már kinőttem,soha nem volt belőle problémám,nem voltam többször beteg mint mások,nem voltam fáradékonyabb se,sőt engem még a sportolásban sem akadályozott,pedig elég keményen versenyszerűen csináltam/csinálom...

annyi volt,hogy évenként kellett mennem ellenőrzésre,a végén mindig lenyomott a doki valami érthetetlen monológot,egy csomó latin izével,de nem mondta,hogy valami gond lenne:)

szerintem nem kell aggódnod:)

2008. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem is volt, bár nekem ovis korban derült ki, de én soha nem éreztem semmit igazából. Kontrolla kellett járnom évente, 18éves koromig, s állítólag elmúlt.
2008. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! A lányomnál 4 naposan jelent meg a zörej, kardiológus akkor vizsgálta. A köv. kontrollon, fél évesen már nem találtak semmit, és egy záró ultrahangra újabb 1 év után kell menni. Soha nem volt vele gond, nem volt beteges; vidám, jó étvágyú gyerek. Mondjuk amikor kiderült, én is megijedtem, nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan elmúlik.

Amúgy a sógornőnmek is van, meg a fiának (unokaöcsémnek), de egyikőjüknek se okoz semmi problémát, teljes életet élnek, tünetek nélkül. Kontroll a megadott időpontokban, és ennyi.

Remélem nektek is gyorsan elmúlik, mint a lányomnál.

2008. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!