Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Este hasfájásra ébredni!...

Este hasfájásra ébredni! Stressz vagy érdemes ezzel orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hónapban másodszor fordult elő velem,hogy éjjel arra keltem,hogy fáj a hasam. Olyan szúrásos,görcsös érzés, a beleim dolgoztak, a hideg is kirázott a fájdalomtól. Régebben is voltam így,ha későn este ettem. Nehezebben emészt a gyomrom gondolom,de akkor fél óra fájdalom után wc-re eltudtam menni és addig tartott a gondom. Most meg csak reggel sikerül vele elmennem a wcre,ami után még enyhe fájdalmat érzek. Jártatok már így? Voltatok vele orvosnál? Egyébként szerintem tegnap semmi olyat nem ettem! (mézes kenyér, barna kenyérrel, kakaós csiga, sajtos/szalonnás hús,de kis adag). Az utolsó étkezésem fél 6kor volt..későnek se mondanám. Eddig csak vérvételen voltam,ahol a fehérvérsejtszámom kicsit magasabb volt a normáltól (pontosan 1-el)..de az gondolom lehet attól,hogy térdproblémáim is vannak.

Amúgy sokat idegeskedem, most nincs munkám, úgymond van időm gondolkodni. Azonban készülők egy nyelvvizsgára,ami most lesz,így azon nagyon stresszelek, valamint úgy néz ki a közeljövőben lesz melóhelyem is,amin szintén izgulok,hogy új hely,idegenek stb..Nem tudom összefügg-e ezzel.

Mit tanácsoltok?



#görcs #hidegrázás #esti hasfájás
2016. szept. 21. 09:03
 1/2 anonim válasza:

Magas fehérvérsejtszám gyulladásra utal a szervezetedben. Ez nem jó jel.


A hasfájások lehetnek:

étel allergia miatt

szervi probléma miatt

lelki okok miatt (pszichoszomatikus)


Én biztos elmennék orvoshoz és először a testi dolgokat vizsgáltatnám meg. Ha ott nem mutatnak ki semmit, akkor elmennék pszichológushoz.


Fontos, hogy időben menj el orvoshoz, ha szervi baj akkor azért, ha pedig lelki eredetű és a stresszre rosszul berögzött mechanizmussal válaszol a szervezeted is nagyon! komolyan kell venni, mert valós gyulladást és szervi betegségeket lehet tőle kapni!


Én azt csinálnám, hogy fognék egy papírt és leírnám a tüneteimet, majd az összes olyan esetet, amire emlékszem, amikor ilyen fájdalmam volt, vagy egyéb ehhez köthető hasfájás, székelési probléma, puffadás stb. Ha emlékeznék, leírnám, hogy aznap mit ettem, ittam stb.

Ezzel a papírral elmennék a házi orvosomhoz, odaadnám a papírt (az orvosok nagyon örülnek ha ilyet látnak) és nyomatékosan megmondanám, hogy a mindennapi életemet akadályozó módon jelenik meg ez az egész (rossz kedv rossz közérzet, alvászavar stb.)és szeretnél a végére járni, hogy mi ez!! Elvileg ad neked beutalót gasztroenterológiára, belgyógyászatra, talán proktológiára. Aztán kiderül, hogy van-e szervi baj, allergia stb. Ha nincs kimutatható probléma, akkor se add fel, mert a házi orvos hajlamos elhajtani az embert, ha nincs testi baja! Addig járj a nyakára míg nem utal be ingyenes pszichológiai vizsgálatra!

2016. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a részletes válaszodat! Jelenleg el kezdtem már leírni,hogy tegnap mit ettem,ittam. Felírtam,hogy pont egy hete volt szintén ilyen gondom,de arra már nem emlékszem miket ettem. Érdemes már most felkeresnem vagy 1 hétig vezessem legalább,hogy rosszul vagyok-e valamitől?

Pszichológiai vizsgálatra már van időpontom egyébként :)

2016. szept. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!