Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normalis, hogy ilyen...

Az normalis, hogy ilyen gyorsan hizok? 15/l

Figyelt kérdés
Anorexiabol szeretnek gyogyulni.Nagyon sokaig koplaltam es most elkezdtem növelni az eteladagjaimat. Fogalmam sincs, hogy hany kaloriat ehetek, de szerintem meg igy is 1000 alatt vagyok. Tegnap elöttröl tegnapra 44,2 kg lettem, ma reggel mar 44,6 voltam. Ugye le fog lassulni a hizas? 48-50 kilonal nem akarok tovabb hizni, max. izomban majd. Csak addig akarok felszedni par kilot, amig elerem a normal sulyom. De lassabban akarok hizni.

2016. szept. 22. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen hozzáállással soha nem fogsz belőle kigyógyulni.
2016. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen hozzászólással inkább ne is válaszoltál volna 1-es.
2016. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De egeszseges utemben szeretnek hizni. Felek, hogy nagyon gyorsan elerem a normal sulyom es nem lehet majd megallitani a hizast.
2016. szept. 22. 08:01
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Felesleges naponta meregetni magad.


Heti 1x eleg, mondjuk vasarnap reggel amikor felkelsz.


Napi 1000 kaloriaval tuti hogy nem fogsz hizni egy grammot sem. Allitsd be 1500-1600ra, aztan figyeld mi tortenik.

2016. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat de most, hogy elkezdtem növelni az adagjaimat, 2 nap alatt 2 kilot hiztam.
2016. szept. 22. 08:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy hozzam rendbe az anyagcseremet, hogy ne hizzak ilyen gyors utemben es ne akarjon mindent raktarozni a szervezetem?
2016. szept. 22. 08:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fogyókúránál az első napokban akár 3-4 kiló "fogyás" is megfigyelhető, úgy hízókúránál ugyanilyen mértékű "hízás". Azért írom idézőjelben, mert nem valódi fogyásról-hízásról van szó, hanem a tested víz- és szénhidrátháztartása változik. A májad, az izmaid a sok éhezés után feltöltődnek szénhidráttal és vízzel. Ez teljesen normális folyamat, ne félj tőle, sőt! (Fogyókúránál ugyanez történik, csak fordítva: a raktárak kiürülnek, és vele együtt rengeteg vizet is veszít a szervezet, ezért lehet így leadni több kilót. Nemcsak fogyókúrázók, de sportolók is csinálják, ha egy adott súlycsoportba be akarnak kerülni - ők képesek néhány nap alatt akár 8-10 kg-ot hízni és fogyni. Természetesen nem zsírból, hanem vízből.)


Milyen magas vagy? A kajádat úgy kéne belőni, hogy az egészséges testsúlyodnak megfelelő kalóriát, szénhidrátot, fehérjét és zsírt viszed be, lehetőleg egészséges alapanyagokból (sok hús, tejtermék, zöldség, gyümölcs, teljeskiőrlésű gabona). Az 1000 kalória nagyon kevés, ha rossz minőségű táplálékot veszel magadhoz, akkor nem leszel előrébb.


Egyébként tud róla valaki? Mindenképpen kérj külső segítséget olyan személytől, akiben megbízol. Egyrészt lelkileg is nagy segítség, másrészt tud szólni, ha esetleg visszacsúszol.

2016. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Utolso! 168 cm vagyok es 15 eves. Tudjak a szuleim, mar több orvosnal voltunk es hetente gyermekpszichiatriara jarunk. Az etrendbe sajnos nem kaptam (meg) segitseget, nem tudom, fogok-e, de en is arra akarok törekedni, hogy egeszsegesen vigyem be, csak nem tudom az aranyokat, hogy mennyi feherje, szenhidrat, zsirra van szuksegem, es hogy hogy emeljem az adagjaimat szerinted, hogy egeszseges utemben hizzak?
2016. szept. 22. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük tisztába a dolgokat, mert itt fogalmi tévedésben vagy!

Ha én nekiállok kajálni, és megeszek 1 kg tömegű táplálékot, és lemérem magam, azt fogom tapasztalni, hogy 1 kg-mal többet mutat a mérleg. Ez NEM hízás.

Ha másnap kakkantok egy 0,75 kg tömegű kábelt, akkor a mérleg 0,75 kg-mal kevesebbet fog mutatni. Ez NEM fogyás. Mint ahogy az sem fogyás, hogy nap közben a szervezetem feldolgozott, és energiává, valamint szén-dioxiddá alakított 0,25 kg tömegű tápanyagot.

Sőt, ha mondjuk megiszol fél liter vizet/kólát/teát/akármit, utána a mérleg fél kg-mal többet fog mutatni. Ha pedig elmégy pisilni, utána kevesebbet fog mutatni a mérleg. Ezek sem minősülnek hízásnak, illetve fogyásnak.

Az ilyen 1 kg alatti eltérések - sőt, még talán az annál kicsivel nagyobbak is - bőven betudhatók a testtömeg normális napi ingadozásának. Hízásról vagy fogyásról akkor beszélhetünk, ha az maradandóbb folyamat. (Jellemzően a zsírszövetek mennyiségének növekedése ilyen.)

Ahogy írták előttem, teljesen felesleges egyrészt naponta mérned magad, másrészt meg ilyen görcsösen számolgatnod. Az ugye világos, hogy most 0,4 kg-on pánikolsz?? Ez nagyjából egy reggelinek meg egy bögre teának a tömege. Ha egy kiadósabb ebéd előtt meg után megmérem magam, ennél nagyobb különbséget mérek. (És akkor az esetleges mérési pontatlanságot nem is számoltuk bele.)

Bőven elég hetente vagy kéthetente mérned magad! Lazábban állj hozzá, mert sajnos igaz, amit írtak, hogy ameddig ez ennyire központi téma nálad, addig mindvégig az anorexia előszobájában fogsz toporogni, és ki tudja, mikor esel vissza.

Most őszintén: mi történne, ha netán 52 kiló lennél, és nem 50? Semmi. Meg se látszik a különbség. Mi történne, ha netán - fú, de tragikus - 55 kilóra híznál? Annyi, hogy nem egy csontváz lennél, hanem olyan alakod lenne, ami már nőiesnek mondható.

2016. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sovány vagy, valószínűleg kevés izom van rajtad és nagyon szeretne a szervezeted épülni, 1-1,5 g fehérjét lenne célszerű minimum bevinned testtömegkilogrammonként, de lehet akár 2-2,5g/ttkg is. Az egyszerűség kedvéért számolj 50kg-mal (ezt a testsúlyt szeretnéd elérni), de a magasságodhoz lehet jobb lenne belőni egy 53-54 kg-ot. Ez azt jelenti, hogy napi 80-100g fehérjét megehetsz nyugodtan (ettől ne félj, nem hízol semmiképpen, ez a szervezeted felépítéséhez szükséges, de nagyon!!!). Ezt megeheted húsban, tojásban, túróban. Célszerű egy nap többször enni belőlük, főleg ha eddig éheztél és kevesebbet tudtál enni.


Zöldség minden mennyiségben mehet, segíti az emésztésedet és valószínűleg vitaminhiányos is vagy, tehát jó lenne pótolni. Bátran ehetsz brokkolit, karfiolt, salátát, répát, babot, borsót, amit szeretsz. Ezt számolgatni sem nagyon kell.


Szénhidrátot nálad 3g/ttkg indítsd, különben a fehérjék nem tudnak beépülni rendesen. Napi 140-150 g szénhidrátot jelent. Később ha nagyon hízékony vagy, akkor ehetsz ennél valamennyivel kevesebbet is, de most muszáj "pluszban" lenni. Vegyél teljeskiőrlésű gabonából készült pékárut, de ehetsz zabot is (pl. zabkása). Rizs, krumpli számolva nyugodtan mehet. Ebédre mondjuk ehetsz valamilyen husit rizzsel és zöldséggel.


A zsírnál változó, hogy mennyit vihetsz be, a szénhidráttól is függ, itt nincsenek számok, elég tág határok között változhat. Amit javaslok, hogy telítetlen zsírokat (növényi olajok, hal, vannak ilyen kapszulák is) mindenképpen vigyél be, szintén a szervezeted épülése miatt. Ezt a sütés-főzésnél valószínűleg úgyis megeszed.


Amit még javaslok, hogy legyen egy konyhamérleged, és mérjél, számolj mindent! Írd is fel, hogy mit eszel. Ezt fogyózóknak is szokták javasolni - náluk azért fontos, mert túl sokat esznek, nálad pedig azért, mert öntudatlanul is kevesebbet fogsz enni... Ha odafigyelsz, hogy ne egyél kevesebbet és ami a legfontosabb, hogy ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod, akkor könnyebben fogsz épülne lelkileg is, és kisebb az esélye, hogy visszaesel a betegségbe.

2016. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!