Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » RH+ vagyok valószinesithető...

Sziasztokha kérdése:

RH+ vagyok valószinesithető hogy AB, a volt férjem rendszeres véradó 0 RH+ a gyerek AB RH+ összeférhetetlenség volt a terhességnél nem ő az apa? A fiamnál nem volt összeférhetetlenség akkor csak anyáról testvérek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 06:05
 1/3 A kérdező kommentje:
RH- vagyok ezért volt összeférhetetlenség.
2016. szept. 23. 06:07
 2/3 anonim válasza:

AB- és 0+ szülőktől mindenképpen pozitív gyerek születik, mert a pozitív a domináns... azonban AB*0 esetében 50% A-s és 50% B-s gyermek születik. Ha tudjuk hogy te AB-s vagy akkor a gyermeked csak úgy lehet AB-s ha az apa vagy AB-S vagy A-s vagy B-s de mindhárom esetben is csak 50% az esély, mert lehet heterozigóta AA vagy BB is a gyerek vércsoportja, tehát a genetika szerint a 0-s férj nem lehet az apa.

Az utolsó mondat nagyon nem világos, de általában az első terhességnél nincs gond, mert a magzat és az anya vére nem tud keveredni (csak a méhlepényen tartják a kapcsolatot) de a szülésnél igen és ekkor termeli az anya szervezete az antitesteket. Így az első szülésnél nincs probléma, de a későbbiekben igen ha nem kap az anya megfelelő kezelést.

Remélem érthetően fogalmaztam.

2016. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én is így gondoltam és a megerősítés szintén érthető volt.
2016. szept. 30. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!