Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kockázata lehet annak,...

Milyen kockázata lehet annak, ha a szervezetben túl magas a vas tartalom?

Figyelt kérdés

A túlzott vastartalom okozhat valamilyen betegséget, vagy ronthatja az emberi szervezet valamely képességét?

A vasszint emelkedését szerintem előidézheti bizonyos vitamintabletták túlzott bevitele, vasat tartalmazó ételek (pl. belsőségek) túlzott fogyasztása, vagy az ivóvíz vastartalma (ez utóbbiban nem vagyok biztos).



#betegség #egészségügy #túlzott vastartalom
2016. okt. 1. 15:00
 1/4 anonim válasza:
A szervezetnek különösen nagy szüksége van a vasra, ugyanis a vérben is megtalálható. Nem gondolom, hogy ha egyszer túl sok vastablettát vesz be valaki attól baja lehet, viszont az biztos hogy a vastartalmú víz és ételek nem károsak nagyobb mennyiségben sem, ezesetben viszont nem szükséges vastablettát szedni
2016. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én ezt nem hiszem, orvostól is tudom, aki vérvizsgálat után aggodalmát fejezte ki a megemelkedett vas miatt. A vitaminhiány károsan hat a szervezetre, a túl sok vitamin is éppúgy káros mellékhatásokkal jár.

Az emberi szervezetnek szüksége van a folyadékra, de nem mind használja fel a bevitt vizet. De ha túlságosan sok folyadék jutott be a szervezetbe, akkor az vesekárosodást idézhet elő.

2016. okt. 1. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Van örökletes forma is.

[link]

[link]

2016. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A májat rongálja a magas vastartalom. A B12 vitamin bevitelt minimálisra kell korlátozni. Vigyázni kell a sok hús, főleg a máj fogyasztásával. Multivitaminból olyat kell választani, amelyikben nincs vas. Lehet külön kell szedegetni bizonyos vitaminokat. A C vitamin bevitellel is vigyázni kell.
2016. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!