Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan mondjam meg...

Segítség! Hogyan mondjam meg a barátomnak hogy ezzel még is ölteni magát?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom 15 éves, a fejébe vette hogy artista lesz, és a felvételizni fog artista iskolába.

Egy hónapja folyamatosan kínozza magát. Nem hajlékony még is csinálja a a spárgát. Minden szaltónál hatalmasat esik. Tele van kék zöld foltokkal, ma iskolában kétszer össze esett, napi 3 órát alszik, mesélte. Láttam órán is hogy remegnek a lábai. Amikor utazik a metrón vagy buszon, egy órás utat fél lábon áll végig egyik kezével kapaszkodva, hogy javítsa az egyensúlyát vagy mit... A húga mesélte hogy még hajnali egykor is folyamatosan edz, pedig neki a négykor kell kellnie, hogy beérjen suliba.

Mikor ma össze esett csak én nem láttam, de hiába mondom neki, nem hagyja abba, pedig össze vissza töri magát.

Mikor kicsik voltunk mindig erről mesélt hogy artista lesz, persze ez hülyeség, mert semmi tehetsége.

És a szerintem izom szakadása lehet?

Mert mondta ma, hogy tegnap véletlenül lecsúszott spárgába, és azóta érzi a lábán mintha valami hatalmas súly lenne rajta, és a nem tud rajta megállni.

Ha tovább csinálja félek hogy baja esik.

Hogyan beszéljem le, és a mondjam meg neki hogy tehetségtelen, és a sose vennék egy fel?



2016. okt. 17. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, meg is ölheti* átjavított a telefon...
2016. okt. 17. 19:56
 2/10 anonim ***** válasza:
A kevés alvás rádolgozik az egészre, úgyhogy ez tényleg nagyon rossz hatással van a szervezetre. El kell küldeni orvoshoz, ennyi eséstől, meg ilyen edzésmódszerek mellett lehet, hogy már régóta van neki egy komolyabb húzódása, vagy egy enyhébb szakadása, ami nem tűnik fel neki, vagy nem akarja észrevenni. 15 éves. Az ilyet már nagyon fiatalon el szokták kezdeni, gyerekkortól kell nyújtani az izmokat, mert az nem jó, hogy egyszer csak elkezd spárgázni, ennek komoly következménye lehet, ami gyakran orvoshoz vezet, a rosszabb esetet említsd meg neki inkább. Egy spanyol focista meghalt, mert nem vette komolyan a combizom-szakadását, ami belső vérzést okozott neki. El kell mennie orvoshoz.
2016. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy ölheti meg megát
2016. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a gyors válaszod! Az a baj, hogy neki a szülei is nem vinnék egy el orvoshoz, mert nem foglalkoznak vele. Ismerem, mert óvodátol kezdve egy csoportba, osztályba jártunk.

Nem bírom már a nézni amit csinál... Látszik rajta hogy szenved, és a húga mesélte hogy megléte, hogy és látta hogy már sírva is fakad edzéseknél.

Pl tegnap előtt mentünk be a boltba, össze vissza botladozott, mindennek neki ment, az eladó még kiküldte, mert azt hitte részeg...

Nem hallgat senkire, hiába mondom neki, hogy ezzel már nem elkésett...

2016. okt. 17. 20:06
 5/10 A kérdező kommentje:
A húga mesélte hogy megleste * bocsánat, a telefon miatt vannak az elirások.
2016. okt. 17. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:

A barátod sajnos egyszerre traumatológiai, és pszichiátriai eset.


Mindazonáltal csodálom a kitartását.

2016. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem, aggódok érte... Ma is délután mondta hogy nem-e maradok nála az udvaron, hogy játszunk, meg beszélgessünk.

A vége meg az lett hogy én olvastam egy könyvet a teraszon, ö meg olyan szaltónál dobott, hogy az egyiknél kitörte a pince ajtót a hátával.

Egy hónapja ezeket csinálja, regényeket tudnék írni, de már rossz nézni...

2016. okt. 17. 20:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírás hogy mind a ketten lányok vagyunk!
2016. okt. 17. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Megmondhatod neki, így nem artista lesz, hanem kripli. Mert hogy ha nem is öli meg magát, belerokkan, az tuti. :( Ha rád nem hallgat, és a szüleire sem lehet számítani, akkor fordulj más felnőtthöz, egy tanárotokhoz, akiben megbízol vagy az iskolaorvoshoz, iskolai védőnőhöz.
2016. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi értelme, mert senkire nem fog hallgatni... Ráadásul még ugye ebbe a suliba ha jól tudom 16 évig lehet felvételizni, ö meg minden áron be akar jutni oda...
2016. okt. 17. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!