Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egy pánikroham?

Milyen egy pánikroham?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki? Mit csinál olykor az ember mikor pánikrohama van?

Mi az oka egy pánikrohamnak?



2016. okt. 22. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Pánikol
2016. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szar.
2016. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kontrolálhatatlan szorongás. Különféle tüneteket produkálhat. Emelheti a vérnyomást, légzési nehézséget, remegést, hasmenést, halálfélelmet stb. okozhat. Az oka idegrendszeri mentális zavar, esetleg szervi probléma.
2016. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Ezek rám igazak.
2016. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokfele. Ha nem tul eros, akkor jo esetben eszre sem veszed, ha csak nem maszol bele az intim szferajaba. Gyakori tunet az eros szivdobogas erzes, mellkasi fajdalom, legszomj stb altalaban olyasmi, mint egy szivroham, vagy infarktus, halalfelelemmel jar. En amig nem tudtam, hogy mi ez, sokszor annyira bepanikoltam, hogy el is ajultam. Jarhat meg erzekcsalodassal, lataszavarral, kulonbozo fajdalmakkal, zsibbadassal (altalaban kez, arc, de sokszor egesz testre kiterjedo), a valosag erzekeles elvesztesevel.
2016. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 23. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb, hogy nem csak fizikai tünetei vannak, hanem van hozzá egy leírhatatlan, nem tudom mi bajom van, de valami nagyon nagy érzés is.
2016. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt az ember rohamot kap tudja, hogy rohama lesz (az előbb leírt tünetek alapján, amiket felismer magán az ember), roham után is tudja, hogy rohama volt, de roham közben nem nagyon tudja. Tényleg olyan, mint egy szívroham, rengeteg olyan testi és szellemi tünettel, amitől az ember még inkább bepánikol, majd társul hozzá az a bizonyos halálfélelem és olyankor képtelen felfogni, hogy ez csak egy roham, ami rövid időn belül elmúlik.

Én egyetlen embert ismerek, aki pánikbeteg, ha rohama van onnan tudom, hogy nem szólal meg, majd el is megy, tehát gyakorlatilag elmenekül vele. Ha én kapok rohamot, azt kilométerekről látni és hallani, mert nagyon elkezdek fulladni, kapálózni, zavart leszek és mindig keresni kezdek valamit, ami segít (ami pedig általában a gyógyszerem).

Azt olvastam, hogy elönti a szívet az adrenalin, ami nagyon megemeli a pulzust. Ez persze nem feltétlen vált ki pánikrohamot (mert ez akkor történik, ha leesik az ember vércukra), de ha valaki hajlamos rá, akkor ez rohamot okoz.

2016. nov. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!