Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyám fel akar hizlalni?

Anyám fel akar hizlalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy édesanyám szerint le vagyok fogyva, és "anorexiás" vagyok.


150 cm vagyok, és 50 kg.

Eszek rendesen, mellette tornázok.


Ez onnan jött, hogy 2 éve megtetszett egy fiú...nagyon szerelmes voltam belé, (még most is) de akkor tényleg nagyon...megtudtam, hogy neki a vékony lányok jönnek be. Nekikezdtem egy fogyókúrának, (napi 5x étkezés, 30 perc torna).

Semmit nem fogytam...

Ám az elmúlt 1 hónapban egyre többet ettem, és szinte nem is tornáztam, és látszott változás, ami növelte az önbizalmam, és a srácnál is az esélyem :)

DE! 1 hónapig tornáztam és ettem rendszeresen, gondoltam ennyi elég lesz, és abbahagytam a tornát....Viszont most nem kívánom az ételt, italt, de nem áll le a fogyásom! Folyamatosan fogyok, fogyok, fogyok, ha eszek rendszeresen, ha nem.

Egyszer egész nap ettem, ittam, 3 liter vizet, mindenféle főtt ételt, és mire másnap felkeltem, furcsán éreztem magam, és megnéztem a hasam....1 éjszaka alatt lapos has? És a mai napig fogyok, (ami nekem tetszik) de anya azt mondta ha nem hízok fel olyanra mint voltam 2 éve, elvisz egy orvoshoz....anyával nem lehet beszélni, mert mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja...apához fordultam...apa meg azt mondta, muszáj megennem az ételt, ha nem kívánom akkor is...én mondtam neki hogy akkor kihányom ha magamba erőltetem..azt mondta nem baj, fel kell híznom...

Mit tegyek? Én így érzem magam jól, én mindig is ilyen vékony akartam lenni, de a szüleim nem értik meg, és állandóan azzal nyaggatnak, hogy milyen csúnya vagyok így vékonyan....

(Nem csak a srác miatt szerettem volna lefogyni, én mindig irigyeltem a vékony lányokat, és mikor lefogytam életvidám vagyok, és bátran merek felvenni tapadós ruhákat is)

A szüleim féltékenyek lennének az alakomra? (Egyikőjük sem vékony, karcsú....)

Mi tévő legyek? Nem szeretnék orvoshoz menni, de duci sem akarok lenni ismét...


Nagyon szépen megköszönném a válaszokat!

14/L



2016. okt. 23. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetsz extrémen vékony, mert én 10 cm-vel magasabb vagyok és 3 kilóval kevesebb, és 24 éves.

Szerintem így nevelték őket, hogy enni kell, mert akkor lesz "erős" az ember, attól tudja a talicskát tolni és mindent megcsinálni. Jó h.lyeség ez és csak maguknak ártanak vele.


Viszont az, hogy rohamosan fogysz, az nem jelent jót, mert minimum meg kellett volna állnia a fogyásnak és nem folytatódni. Ebből a szempontból nem árt megnézetni magad, de egyébként ha így jól érzed magad, akkor ne hagyd, hogy felhízlaljanak

2016. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 52-3 kg vagyok,163 cm-hez.Szal nem lehetsz pedig kórosan sovány.
2016. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, most sem vagyok olyan vékony mint egy modell, de ez így jó nekem...csak a szüleim látnak anorexiásnak, pedig van energiám (rengeteg) ahhoz képest ha nem eszek...

Mindenkinek jár a zöld kéz!

2016. okt. 23. 20:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Neee anya azt mondta holnap ugy keszuljek hogy nem megyek suliba hanem egybol az orvoshoz es el fog tiltani a barataimtol es soha tobbe nincs telefon se laptop es ennem kell vagy el fog vinni korhazba hogy bent tartsanak...nem akarom ducin leelni az eleteeeem 😱😭😭😭
2016. okt. 23. 21:17
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincs abba semmi, menj el vele, bár nem tudom milyen orvoshoz akar vinni, házirovoshoz? mert az aztán csak beutalót tud adni ide-oda, és hónapok múlva lesz belőle vmi. De ez miatt minek akar eltiltani bármitől is? Csinálj úgy, mintha megennéd a kaját, vagy egyél annyit amennyi jólesik és mond neki hogy hagyjon békén, nem akar mindenki magas koleszterin szintet és vérnyomást, mint ami nekik van/lesz, mert pisloghatnak majd a szívroham közbe
2016. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 24. 06:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért tilt el a telefontól és a laptoptól, mert miközben ezeket használod, úgysem mozogsz. Nélkülük pedig többet fogsz mozogni, mert nem fognak lefoglalni.

Abban az időben, amikor ezeket használnád, kezdjél mozogni, akkor majd észreveszik magukat.

2016. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy mit mondott a háziorvos.
2016. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Végül nem mentünk el szerencsére a dokihoz, de megbeszéltük ezt az egészet, és azt mondta anya, hogy ezt azérz csinálta, mert nővérem (cukorbeteg) is ugyanígy nézett ki....azaz hirtelen lefogyott, és jött a többi, majd cukorbeteg lett...megbeszéltük azt is, hogy nem kell belém erőltetni a kaját, csak ha nem esik jól, nem eszem meg...szerencsére nem lett semmi gond ebből...köszönöm a segítségeteket!

2016. okt. 24. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Na akkor ez jó hír és már érthető anyukád reakciója. De ha tényleg tovább fogysz, akkor tényleg nem árt egy kivizsgálás
2016. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!