Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le ilyen...

Hogyan szokjak le ilyen helyzetben a kábítószerekről? 21/L

Figyelt kérdés
3 hónapja egy gyárban dolgozom, mert abba kellett hagynom a felső oktatási tanulmányaimat, nem fizetik már a szüleim, el kell tartanom magamat. soron vagyok, nehéz fizikai munkát végzek, ezért munka közben is állandóan cuccoznom kell (efedrin, ritalin, koffein, speed... bármi, ami pörget) mert különben nem bírom. ha haza érek általában nyugtatót (xanax, frontin, rivotril stb, bármi ami ki tud ütni) és altatót (z-szerek) szedek, mert különben nem tudok aludni. 3 műszakban dolgozom, sokszor hétvégén is, már fizikailag nem bírom. a karom állandóan zsibbad. napi több, mint 700x csinálom meg ugyanazt, 30 kilós ládákat emelgetek, ezen a helyen nagy részt férfiak dolgoznak de soha nem segítenek nekem. mikor elérkezik a hétvége, akkor szabadulnak el a dolgok igazán. alkoholt és füvet rendszeresen fogyasztok évek óta (kb 14 éves korom óta), régebben naponta füveztem, csak hát nagy tőle az étvágyam és olyankor sokat eszem. ezt nem érzem akkora problémának, inkább a nagy mértékű alkohol fogyasztásomat éreztem annak, ezért tudatosan csökkentettem ezt, de azért még mindig szoktam inni, csak nem annyit, hogy nagyon másnapos legyek. mivel hétvégén a barátaimmal vagyok, akik hasonló érdeklődésű körűek, mint én, ezért bele szoktam futni szintetikus kábítószerekbe is, olykor hallucinogén szereket is fogyasztunk (gomba, lsd) bár ezt azért ritkán. az utóbbi hetekben viszont nagyon sok stimuláns szert fogyasztottam és sajnos sikerült belefutnom dizájner drogokba is. (fogalmamsincs mi volt az, valami kristály, ecstasy tabletta) amit egy elég rossz és fájalmas lejövés követett. mivel félárva vagyok árvaellátás járt nekem, de miután abbahagytam az iskolát is utalták, amit vissza kell fizetnem (kb 100 ezer ft) és ma jött egy levél a NAV-tól, hogy 33 ezer ft illetéket kell fizetnem. teljesen össze vagyok törve, kb egy havi fizetésem a tartozásom, nem tudom mi lesz velem, kölcsön kérni nem akarok és nem is tudnék. úgy érzem ezen már semmilyen drog nem segíthet és muszáj szembe néznem a valósággal. felakarok mondani, folyamatosan állást keresek, de nem hívnak sehonnan. érettségim van, angolul beszélek, de nem kellek. annyira üresnek érzem magamat, hogy még a rengeteg cuccal sem tudom eltűntetni ezt az érzést, mert úgy érzem a semmiért robotolok, azért kelek fel, hogy életben maradjak, hogy tudjak dolgozni menni... és lekéne állnom a drogokkal, mert már kezdem úgy érezni, hogy ez így nem mehet tovább, teljesen kicsúszik a kezem közül az irányítás
2016. okt. 26. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Azért nincs pénzed semmire, mert ezekre a sz*rokra költöd. Most sajnáljunk? Hogy üres vagy? Nekünk is nehéz, mi is sokat dolgozunk és kevés a fizu, csak volt annyi agyunk, hogy nem kezdtünk drogokkal marhulni. Értem, hogy a 3 műszak gáz, de hogy drogok kelljenek az elviseléséhez, az hazugság... meg nyugtatók... beteg ember vagy, ezt normális ember nem csinálja. Pszichésen vagy gyenge a sok sz*ról, amit szedsz, azért nem bírod szer nélkül, pedig ilyen munkát rengetegen csinálnak, és rengetegen robotolnak a puszta megélhetésért. Semmi nem extra a történetedben, azt leszámítva, hogy ideggyenge vagy és szétqrtad magad!

Te magadnak cs*szted el, bocsi... mi a fenéért kell ezt a sok sz*rt szedni... ha tényleg felnőtt, felelősségteljes ember lennél, elmentél volna már leszoktatóra, orvoshoz. Lányoknak érettségivel ennél különb munka is akad, csak azért nem vesznek fel, mert drogos vagy...

Ne haragudj, nem tudlak sajnálni, mindenkinek nehéz, mégse ugrik mindenki fejest az önpusztításba. Még akkor se ugrottam bele semmibe, mikor többmillás tartozásom volt, és 110ezres fizetésem, nulla megtakarítással. Kijöttem belőle, megvolt. Csak józanul és egyenesen lehet leszámolni az ilyen élethelyzettel.

Nyilván te is tudod a választ, a leszokáshoz orvosi segítség kell, addiktológia!

2016. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok,mint te kérdező.De én csak Frontint meg füvet tolok,néha iszok.Nagy ritkán exet,de azt csak bulikba.Nekem már teljesen kicsúszott minden a kezeim közül,nemtudom mit csináljak,csak lejebb és lejebb csúszok.Rádásul én olyan helyen lakok ahol munka lehetőség szinte semmi nincs.Párkapcsolatod nincs?Egy pár sokat segítene.Esetleg keress új barátokat,mert ahogy olvasom a drogozáson kívül másban nem igazán segít a baráti köröd.27/L
2016. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 Könnyű ítélkezni,mi? Egy érzéketlen rossz ember vagy!
2016. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked meg olvasni nehéz, ugye? Leírtam, hogyan gondolom. Nem rossz vagyok, hanem a kérdező gyenge. Amúgy meg te is csak azért jöttél ide, hogy nekem ugass, a kérdezőt le se tojod. Nagyon okos vagy! Mindenképp éltessük azt, aki csak siránkozik, és drogokat tol, mert neki olyan rossz, míg mások ugyanezt, meg ennek a hatszorosát tolják nap mint nap, és a poharat se emelik fel. Nem az a megoldás, hogy anyáskodunk az életképtelenek felett. Ahogy írtam is, az egyetlen megoldás az orvos, de erre kb egy hároméves is rájönne magától.
2016. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!