Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » írtok pár sort a PCOS-ról,...

írtok pár sort a PCOS-ról, úgy saját tapasztalaitok, hogyan éltétek meg, milyen diétával jöttetek helyre, mert nekem az orvosom csak fogamzásgátlót írt fel. Mi a véleményetek a DIANE 35-ről? Jó fogamzásgátló is? Mennyire bíztonságos?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is diane 35öt szedtem, kb 10 évig. Az elején még hatott, az utóbbi pár évben egyre kevésbé és borzasztó migrénem lett tőle. Emellett azért sem a legjobb megoldás, mert csak annyit érsz el vele, hogy extra tesztoszteron mellett extra ösztrogén is lesz a szervezetedben és egyik sem egészséges, a cél az lenne, hogy normális hormonháztartásod legyen. Az inzulinról nem is beszélve. Annak a rezisztenciája továbbra is fennáll kezeletlenül, annak minden kellemetlenségével, aztán 40 évesen megnézheted magad full cukorbetegen, rossz keringéssel, rohamosan romló látással stb...

A diétánál csak arra kell figyelni, hogy alacsony szénhidrát tartalmú és glikémiás indexű ételeket fogyassz, lehetőleg több kisebb adagban (napi 5x) és étkezés előtt jó, ha megiszol vmit, ami segíti az inzulin érzékelést, pl almaecet, zsálya-, kurkuma- vagy zöldtea és napi 30 perc intenzívebb mozgás is ajánlott.

A fogamzásgátlásról: a pcos önmagában már egész jó fogamzásgátló, ha diane-t is szedsz mellé, nem sok félnivalód van.

Arról nem tudok nyilatkozni, h a diane önmagában mennyire biztonságos.

2016. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!