Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csak túlnyomórészt...

Miért csak túlnyomórészt aszkorbinsav tartalmú C vitamint lehet kapni Magyaro-n?

Figyelt kérdés

Pl. Szerbiában van tisztán acerolát tartalmazó c vitamin olyan gyártótól, aki Magyaro-n is van! De a magyar termékében főleg aszkorbinsav van.

Magyaro-n van valami előírás esetleg, hogy nem lehet tisztán természetes a c vitamin?



#Vitam8n
2016. nov. 3. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Most én vagyok hülye, vagy a C vitamin az az aszkorbinsav?

[link]


Vizböl is olyan van mindenhol, ami tele vagy H2O-val.

2016. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem mit mondasz,nem kötekedni akarok,de elég furcsán fogalmaztál mert az aszkorbinsav másik neve a c-vitamin. :)

Bioboltban,drogériában,webshopban nálunk is lehet gyümölcsökből kivont c-vitamint kapni,tehát kivonatot.De 100%-osat még valóban nem láttam.Tudsz linkelni esetleg egy oldalt?Kíváncsi vagyok rá!

2016. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyél kivit, abban természetesen van! Amúgy az aszkorbinsav maga a C-vitamin.
2016. nov. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A c vitamin lehet szintetikus és természetes módon előállított.


Én az utóbbit többre becsülöm, gyerekemnek olyat keresek mindig. Kereséseim során jutottam arra, hogy itthon 100% aszkorbinsavval és minimális csipkebogyóval acerolával letudják, mely utóbbiak tartalmát nem is számítják bele a c vitamin tartalomba.

Ez fura, főleg, hogy 1 gr csipkebogyó 4szer annyi cvitamint tartalmaz.

De a lényeg, hogy konkrétan a goodwill 60dbos cvit rágótablettája itthon aszkorbinsav, Szerbiában meg tisztán acerola.

Itthon nem engedélyezett aszkorbinsav nélküli cvit vagy ez népbutítás?

Ha az aszkorbinsav olcsó és ez az oka akkor miért adják olcsóbban az acerolás cvitamint?

Szerbiában a tisztán acerolás 100mg per rágóabletta 60 db kerül 599 Rsd -be (kb 1500Ft). Itthon meg az aszkorbinsavas 1990 ft.

Összeesküvés a magyarok ellen?? Itthon nem találtam 100% természetes tablettát vagy rágótablettát...

2016. nov. 4. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a gyíkemberek megakadályozzák, hogy Magyarorszagon forgalomba hozhassanak természetes C-vitamint. Csak aszkorbinsavat lehet, ami teljesen más, fogyasztása halálos kimenetelü lehet, mivel szintetikus.
2016. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahogy neten vizslattam lehet azért mert Magyaro-n a természetes kivonat nem számit valamiért (annak cvitami tartalmát nem számolják bele) és ráadásul az rda min 15% kell hogy legyen ahhoz hogy ráirják azt hogy van benne. Valami ilyesmi.

Szerbiában ilyen nincs. Lehet uniós hülyeség előirás...

2016. nov. 6. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!