Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy ez lenne a...

Lehetséges hogy ez lenne a megoldás fülzúgásra? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Visszatért a fülzúgásom pár hónap után és azt hittem sírva fakadok amikor az első olyan éjszakámat kellett megint eltöltenem hogy sípolt meg zúgott a fülem.

Elkezdtem kutakodni, merthogy egy gyógyszer sem vált be, és elvileg "meg kell tanulni együtt élni vele", de ezt nem akartam elfogadni, és így bukkantam rá egy weboldalra (www.tinnitusmiracle.com), ahol egy könyvről, a "Tinnitus csoda"-ról írnak.Nagyon hosszú a weboldal, mindent elmagyaráz a könyvről, ahogy az író 14 évnyi küzdelem, gyógyszerek, gyógynövények, műtét és minden lehetséges megoldás után úgy döntött maga veszi kezébe a dolgokat ha már az orvosok nem segítenek, és ebben a 250 oldalas könyvben elvileg benne is van minden megoldás.Az a legfurcsább hogy eddig minden egyes embernek bevállt akinek ajánlott, függetlenül kortól és nemtől. Ezeken az oldalon nagyjából 10 ilyen ember személyes tapasztalatait is olvashatjuk a nevükkel együtt, és hogy mindegyiküknek enyhültek a panaszok pár nap alatt, 2 hónap alatt pedig teljesen elmúlt minden fülzúgással kapcsolatos bajuk és vissza sem tért.

Elég hitelesnek tűnik az oldal, olyan emberek tapasztalatai vannak leírva akik teljesen kétségbe voltak esve és tényleg mindent kipróbáltak, valamiért nem érzem hogy csak kamu lenne amivel pénzt akarnak kihúzni az emberekből.

Mégis, 12000 forint megrendelni ezt a rövidke kis könyvet, azért ez nem kevés pénz érte.

Szerettem volna megkérdezni mielőtt megveszem, hogy valakinek van tapasztalata vele? Érdemes kiadni rá ennyit?



2016. nov. 4. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A könyvről annyit, hogy ezt te döntsd el, megér-e egy próbát, veszíteni nem veszíthetsz vele. Viszont egy ismerősöm is így volt, és az egyik doki magyarázta el neki, hogy a fülben van valami folyadék, ami bezselésedhet, ez okozhat fülzúgást. Le kellett feküdnie úgy, hogy a feje lelóg az ágyról és lassan jobbra-balra forgatni a fejét lassan. Erre a technikára ha rákeresnél/-kérdeznél valahogy, otthon is elvégezheted.
2016. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem meg fogom venni, csak kíváncsi voltam hogy valaki olvasta-e itt, van-e tapasztalata vele:)


Igen, van rengeteg megoldás, az a baj hogy a fülzúgást mindenkinél más okozza, valakinél szimplán csak stressz, valakinél betegség, tényleg rengeteg oka lehet, ezért sem könnyű kezelni.

Például én is voltam fülészeten teljesen alaposan átvizsgákták a fülem mindenféle műszerrel, és azt mondták minden rendben van, nem ott van a hiba.

De köszi a tippet:D

2016. nov. 4. 08:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Igaz, sokszor nem is gondolnánk, mi mivel függ össze. Eszembe jutott még a gerinc és a nyaki erek.
2016. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasza rávilágít, a könyv nem fog minden okot megszüntetni, ha ennyi lehetséges probléma van. Kérlek, ha megveszed a könyvet tudasd majd velem az eredményt. Neked hinni fogok.
2016. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,arról is olvastam.Elég gyakori hogy gerincferdülés okoz fülzúgást, a nyaki ereknél elnyom valami vagy hasonló, nem tudom pontosan hogyan okozza, de a lényeg hogy nem mindegy milyen a tartásunk, mert sajnos ez is vezethet fülzúgáshoz:/
2016. nov. 4. 09:19
 6/12 A kérdező kommentje:

A könyv ezzel kezdődik, mivel sok oka lehet így személyre szólóra szűkíti a kezelést, mindenkinek ott próbálja megszűntetni a bajt ahol keletkezett.


Rendben, ha megveszem mindenképp írni fogok a tapasztalataimról:)

2016. nov. 4. 09:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el orvoshoz? Nekem is zúg a fülem, én Betasercet kapok rá, és lehet, hogy most fognak adni értágító infúziót is.
2016. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mar nagyon rég megjártam az orvost meg vizsgálgatásokat, gyógyszert is kaptam de nem igazán segített, talán egy kicsit csökkentette a zajt. Egy vagy két hónapig szedtem aztán abbahagytam.

Egyébként a fülemnek semmi baja, valami értágítót írt fel az orvos de azt mondta ne reménykedjek mert a fülzúgást nem lehet gyógyítani, vagy elmúlik, vagy nem.

2016. nov. 5. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Megvetted a könyvet?
2017. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom te vagy-e aki üzenetben is írt vagy nem, de inkább itt válaszolok hogy ha mást is érdekel, akkor lássa.

Nem, sajnos nem tudok semmit sem mondani mert nem vettem meg. Közbejött valami nem sokkal utána ami teljesen lekötött vagy 2 hónapig (egészségügyi gondok), aztán annyira el vagyok havazva mostanában a suli miatt hogy gondolni sem tudtam arra a könyvre mostanában.

Azt vettem észre hogy ha az ember folyamatosan mozog és csinál valamit napközben, este meg bedől az ágyba és alszik is egyből, akkor egyáltalán nem feltűnő a fülzágás. Van hogy ha nagyon figyelek, vagy csendesebb pillanatokban észreveszem hogy zúg de nem vészes, és emiatt hogy másra fókuszálok az idő nagy részében nem zavar, hiszen nem hátráltat semmiben sem.

De mint írtam, ha megveszem azt a könyvet (ki tudja, még visszajöhet a zúgás intenzívebben), mindenképp meg fogom itt írni:)

2017. febr. 23. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!