Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kezd szét nyilni a nyelvem?

Pelo1919 kérdése:

Miért kezd szét nyilni a nyelvem?

Figyelt kérdés

kb. 5 napja szúrattam ki a nyelvem az elsö 3 napba semmi szokatlan nem volt "kis gyulladás,kis dagadás"ami természetes.....

de 2 napja a piercingtöl a torkom irányába kezd szét nyilni a nyelvem most kb 1.5 cm-hosszu és kb 4mm a mélysége, fájni nem fáj érzékenynek sem mondanám csak egy csöppet beparáztam... ez a pc-töl van.vagy tull kammiláztam volna? alergia nem lehet mert műanyag a pc....vajon mi lehet please aki nek hasonló élménye van az irja már meg köszi



2016. nov. 6. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mert tovább szakadtak a szövetek.
2016. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

nekem elore fele lokte ki lassan a pc-t fel ev utan meguntam, meg se tudtam mondjuk szokni. Ki is vettem... Jol tettem...mindig attol feltem lenyelem...egyszer volt, hogy joghurtos muzlit ettem es rharaptam vmi kemenyre, erre a fem golyo volt, hat be is paraztam, de sikerult rarakni:)

nekem nem volt muanyag benne, csak fem, de szerintem nekem lassankent lokte ki, ezert is volt kellemetlen a vege fele.

De nem ertem hatrafele hogy nyilna ki?

2016. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és mi lesz a szövetekkel amik elszakadtak ?

össze nő ? vagy új nő a helyére?

2016. nov. 6. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
Milyen elborult ötlet azért piercinget a nyelvbe ?
2016. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Van pár szabály, amit be kell tartani a nyelvékszer esetén.

Elsőnek is, fontos az ápolás.

Az ápolás első két-három napban történjen 5 alkalommal Corsodyl, vagy Phlogosol oldattal, enyhe és lassú öblögetés mellett (4-5 percig). Ez az 5 alkalom legyen: az ébredés után (fogmosás helyett!!!), minden étkezés után és lefekvés előtt, illetve dohányosoknál minden dohányzás után (így több alkalom is lehet); Első hét többi napján minden ugyan így, viszont itt már moshatod a fogad, óvatosan, kevés fogkrémmel.; 3. hét végéig annyi változik ezen, hogy a második héten már erősebben is öblögethetsz, de továbbra is a fentiek szerint.

Meddig érdemes ápolni? Legalább 6 hétig, még akkor is, ha hamarabb lemegy a gyulladás, viszont 4. hét után már elég a napi 3 alkalom (reggel-délben-este, illetve dohányzás után egy gyors, rövid öblögetés).

Ezek az öblögetőszerek nagyon jók és gyakorlatilag a száj tisztaságáért felelnek.

A gyógyulási idő első hetében érdemes néha jégkockával hűteni a nyelvékszer tetejét, hogy a duzzanat csökkenjen, majd második héttől alkalmazható rendes kamillából főzött főzettel való enyhe öblögetés (natúr kamilla, nem tea!).

Mindenféle tejtermék (tej, joghurt, puding, tejszelet, tejes sütemények, tejes turmixok...etc.) fogyasztása erősen ellenjavalt az első 2-3 hétben teljesen, utána csak kis mennyiségben ajánlott. Továbbá kerülendő: fűszeres, forró, rágós, kemény, törmelékes ételek fogyasztása az első 2 hét alatt. Kerülendő továbbá a rágózás és a cukorkák fogyasztása is.

Mit érdemes enni?

Első nap semmit. Második nap húsleves levét, esetleg kevés főtt tésztát, színtiszta gyümiket, amiket könnyű rágni (pl banán, dinnye), vagy 100%-os gyülölcsturmixokat. Harmadik, negyedik nap már lehet próbálkozni a kenyérbéllel, esetleg erősen szétfőzött zöldségekkel. Utána meg apránként jöhetnek a nehezebben.

Nem ajánlott játszani az ékszerrel, mert ezek erősebb repedésekhez vezethetnek! Pihentesd minél többet, beszélj minél kevesebbet

Egy hónap után visszaállhatsz a normális étkezésre, de fura és szokatlan lesz a viselése az ékszernek egy jó darabig, amíg meg nem szokod.

Nem ajánlott még a szájjal való testi kontaktus (csók, vagy más nyelvi dolog) 2-3 hétig legalább!

Mivel hosszabb ékszer van benne a szúrás után, mert a nyelved megduzzad, így normális, ha a nyelveden apró repedések keletkeznek, vagy sárgásfehér váladék lesz a nyelveden. Ezt a későbbiekben óvatosan fogkefével el lehet távolítani, vagy fültisztító pálcikával az ékszer szárától.

A teljes gyógyulási idő 4-8 hét körül van, ezen idő alatt fokozottan érdemes odafigyelni rá.


Remélem tudtam segíteni, ha lenne még kérdésed, írj!

2016. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!