Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rágózás akár járhat súlyosab...

A rágózás akár járhat súlyosabb egészségügyi kockázattal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt 1 hétben fáj a fejem meg szédülök délelőtt, dél körül - délutánra elmúlik, pl tegnap nem vettem be rá semmilyen fejfájás csillapítót és elmúlt nagy nehezen.


Nagyon rossz szokásom, amit most el is döntöttem, hogy abbahagyom: a rágózás. Ha nagyon rossz napom van akkor 1 csomag rágót simán elrágok, ha nincs akkor max egy felet. De volt már rá példa, hogy akár másfél csomagocska Orbit rágót pusztítottam el. Sosem nyelem le, mindig zsepibe és bele a kukába, csak nagyon ritkán fordul elő, hogy véletlenül lenyelem - ügyelek rá, hogy ne nyeljem le.


Ezt a cikket olvastam, és megijedtem - de lehet csak saját magamnak beszélem be.

[link]


Hasmenést nem tudom megmondani, hogy volt-e pont emiatt, mert minden reggelt kávé + vízzel indítok.


Lehetséges ilyen mértékű káros mellékhatása a rágózásnak, hogy akár halált is okoz?


Az tuti, hogy innentől leteszem a rágót, akár okoz, akár nem.


Köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 7. 09:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Bár az is lehet, hogy a kóros függőség nem ilyen mennyiségnél kezdődik, de már nálam ez is függőség szerintem.
2016. nov. 7. 10:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a cikket figyelmesen elolvasod akkor láthatod hogy ő tényleg rágógumi függőségben szenvedett. A Te fogyasztásod messze van a károstól. Azt nem mondom,hogy fogyassz 1-1,5 csomaggal naponta,de a rágózásnak sok előnyös hatása is van. Pl: Nyáltermelés és ez elősegíti az emésztést. Étkezések után a fogaidat is tisztítja és az étel távozását is segíti ami a szájban maradt. Nyilván nem azonos a fogmosással de azért segít. Ezen kívül az íny karbantartásában is nagy szerepet tud betölteni. A folyamatos rágás segíti az íny vérkeringését amely az ínysorvadás kialakulását gátolhatja,késleltetheti. A mentol illetve az édesítőszer túladagolásáról nem tudok nyilatkozni de ez a mennyiség nem számottevő amit fogyasztasz.Ez a hölgy szerintem diétázott édesítőszerekkel,hashajtózott stb. Egy nagyon komoly vitaminhiány lépett fel nála mint ahogy olvasható a cikkben. A légnyomás különbségnél pl szél érkezésekor sokknak fáj a feje illetve a frontoknál. Meghűléses betegségek után szokott még jelentkezni ez a panasz ami Neked van. A fülben a nyomáskiegyenlítés rossz működése mely szédüléshez,fejfájáshoz stb vezet.Nekem van hogy 2-3 hétig eltart.Rágózzál nyugodtan,de fél-1 csomagnál azért érdemes megállni/ nap. Gyógyulást!
2016. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Már úgy néz ki, hogy elmúlt a folytonos fejfájás és szédülés. Hogy megfázás vagy rágó, nem tudom, de már sokkal jobban érzem magam :)
2016. nov. 12. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!