Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt IBD betegek?...

Vannak itt IBD betegek? (Colitis Ulcerosa, Crohn betegek) Ti, hogy fogadtátok el, mikor diagnosztizálták nálatok ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

Mik voltak az első tünetek, amikkel orvoshoz fordultatok?

Számotokra is ismeretlen volt a betegség, diagnózis előtt, vagy már halottatok róla előtte? Hogy befolyásolja a mindennapjaitok?


2016. nov. 10. 18:54
 1/3 A kérdező kommentje:
hallottatok*
2016. nov. 10. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

2012-ben diagnosztizáltak nálam colitist, azelőtt teljesen ismeretlen volt számomra.

Hasi görcsökkel, majd folyamatos hasmenéssel kezdődött, ami idő után véressé vált, és nagyjából ekkor fordultam orvoshoz.

Jelenleg biológiai terápián vagyok - illetve már pont nem - szóval most épp az átmeneti fázisban vagyok, ahol meglátjuk hogy boldogulok nélküle. Sajnos volt már, amikor abbahagyták, és visszajöttek a tünetek.


Tünetmentesen csak annyiban befolyásolja a mindennapokat, hogy sajnos nem tudok annyira változatosan táplálkozni, mint szeretnék, mert az egyik étel tejes, a másik csípős, zsíros... stb. úgyhogy ez némi nehézséget jelent.

Fellángoláskor meg kész katasztrófa. Sajnos az egyetem mellett "nem engedhetem meg" hogy beteg legyek, úgyhogy akkor is be kell mennem, és a legtöbbet kihoznom magamból.

Nem egyszerű, de remélem most már hosszabb ideig tünetmentes tudok maradni.

2016. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálam a colitis ulcerosát kb. 7éve diagnoztizálták, akkor voltam 7 éves. Anyukámtól örököltem, szóval hallottam már róla, de nem tudtam pontosan, hogy mi az. Az induló tünetem csak a véres széklet volt. A mindennapjaimat nem befolyásolja, de sajnos 3 éve nem akar múlni a véres székletem, ami már egyre jobban zavar, erre kaptam medrolt, amitől úgy felpuffadta az arcom, hogy csak na, és a lábaim is tiszta striásak lettek, ami viszont eléggé zavar, ráadásul ez a gyógyszer semmit sem segített.
2017. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!