Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hormonháztartásnak és az...

A hormonháztartásnak és az immunrendszernek komoly hatása van egymásra?

Figyelt kérdés

Amikor nagy dolog következett be az életemben - akár pozitív, akár negatív -, két hetet késett a női, akár ki is maradt! Utána pedig, illetve stresszesebb, nem túl kiegyensúlyozott időszakokban 5-7 napokat is képes volt késni.

Amikor az 1 hónap kimaradások - 2-3 hét késések voltak az említett fordulópontokban, akkor általában jó alaposan le is betegedtem. Erős torokfájás, 38-38,5 fokos láz (általában csak hőemelkedésem van betegségben is), levertség (nem jellemző rám a levertség általános megfázásban). Ezek a felsőlégúti betegségek el is húzódtak, antibiotikum is kellett.

Amikor nem annyira rendesek a ciklusaim, akkor 2-3 havonta jön - esetleg jó nagy - ajakherpesz, 2-3 havonta nagyon fájdalmas aphta és fogékonyabb vagyok a megfázásokra, amik amúgy nálam könnyen elhúzódnak.

Amikor rendesek a ciklusaim, akkor akár fél évig nincs herpesz, az aphták szinte nem is zavaróak és akár egy-másfél évig nincs megfázás, maximum kéthavonta két napig úgy érzem, lesz valami - aztán persze semmi.

Mielőtt a pubertás korba léptem volna, csak egyszerű, közönséges orrfolyásaim voltak, torokfájás ritkán, láz, levertség soha, köhögés nagyon ritkán. Serdülő kor alatt mindenféle hörghurut, arcüreggyulladás, torokgyulladás volt. Fiatal felnőtt koromban évente két megfázás a nagyon mximum ismét. Egész egyetem alatt egyszer látott a háziorvos, egyszer fordult elő, hogy nemcsak házilag kúrálható közönséges náthám volt.



Eléggé érdekel az emberi szervezet, persze, hogy megfigyelem.

A fentiek véletlen egybeesések?


2016. nov. 12. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyet érdemes nézetni (magánba tudod csak normálisan sajnos t3, t4, anti testek) mert az okozhat gondokat egyszerre az immunrendszerben és a hormonokban, mindent befolyásol és ciklusgondokat okoz sokszor.
2016. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindig (túl)pörgős és magas testhőmérsékletű voltam, ezért gondolkoztam néha, hogy jól működik-e a pajzsmirigyem.



Fél éve a háziorvos nézetett tsh-t is, teljesen jó volt - bár tudom, önmagában nem elegendő.

Most pedig nemrég megtapogatták a pajzsmirigyemet egy alaposabb orvosi alkalmassági vizsgálat keretében - jó tudom, önmagában az se elég.



Fenti dolgok amúgy nagyon erősen a lelkiállapotomhoz kötődnek, ami pedig tinikori "depihez", a felnövéshez, az adott élethelyzetekhez, az engem ért hatásokhoz.



Nagyon remélem, nincs valami autoimmun pajzsmirigygondom, az ilyen betegségektől egyébként is félek. :S

2016. nov. 14. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a lelet nézd meg mennyi a tsh, 1-2 között kell lennie, 4ig nem néz a tb labor mást mert ebben a tartományban benne van a csecsemő és a 90éves is, ami ugye amúgy nem jó hisz neked nem egy csecsemő vagy egy 90éves értékeinek kéne lennie. Tapintással sokat nem tudnak megmondani, max göböt, de UH a tuti. Nekem is van amúgy autoimmun pm alulműködésem, de semmiben nem befolyásol, reggel egy szem gyógyszer és ennyi, ja és jódot nem szedhetek direkt.
2016. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Másik kérdésem is van kiírva, és te válaszoltál szerintem. :)


A fehérvérsejtarányom is el van tolódva az autoiimun betegségekre jellemző irányba.

Csodás laborunkban egyik se csillagos.

Amúgy azt hittem, a referenciát nem és életkor alapján generálják.

2,7 a tsh, utánaolvastam és bizony magas ez....

2016. nov. 15. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!