Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek szokott szabálytalanul...

Kinek szokott szabálytalanul dobogni a szíve?

Figyelt kérdés
Olykor kihagy, mintha meg-megállna, illetve váratlanul begyorsul, lelassul, fizikai megterheléstől vagy idegességtől függetlenül. Ki tapasztal ilyet?

2016. nov. 20. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet lelki és szervi hàttere ennek a tünetnek. Nekem szervi hàttere van. Mitràlis billentyű prolapszus, az egyik szívbillentyűm nem zàr rendesen.

Egy ismerősömnek pedig hasonló tünetekkel nem talàltak gondot, egyszerűen a stressz kivàlthatja nàla.

2016. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen begyorsul, úgynevezett tachicardiás rohmaim szoktak lenni, olyankor nem csak érzem, hanem látszik is, még ruhában is feltünő, úgy mozgatja a szívem a mellkasomat. Elég rossz, gyógyszert is szadek rá.
2016. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nektek sima háziorvos elég volt vagy kellett kardiológus is?
2016. nov. 20. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen kardilógia a megoldás. Nekem a házidoki még egy EKG-t sem akart csinálni, amikor meg csinált, akkor csak hümmögött az eredményeken, mintha laikus lenne. Alig akart kardiológiára beutalót írni, láttam rajta, hogy hisztinek, női panaszkodásnak veszi a szívpanaszaimat. A kardiológián kiderült, hogy elég súlyos ritmuszavaraim vannak, egyéb szívbajokkal társítva. Úgyhogy kardiológus!
2016. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kardiológia, nekem pl a szìvultrahang mutatta ki csak.

Amikor én dokihoz mentem vele legelőször, kardiológus semmit nem talàlt, pszichés okokkal magyaràzta. Csak EKG-t csinàlt.

Majd több, mint 10 év múlva egy műtét miatt kardiológushoz küldtek, hogy műthető vagyok e, nincs e rejtett szívbetegség.

Szívultrahangon derült ki, a doki azt mondta velem született betegség.


Ezt csak azért mesélem el, mert a probléma kiderülése erősen függ attól, mennyire alapos dokihoz kerülsz. Van aki megelégszik azzal hogy az EKG rendben van, van aki tovàbb keresi a problémàt.

2016. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezem: milyen veled született szívbetegséget találtak és hogy élsz vele együtt?
2016. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-OS! Én voltam az első kommentelő is, mitralis prolapsusom van.

Szerencsére nem olyan súlyos, hogy korlàtozzon az életben. Néha kellemetlen, mikor előjönnek a panaszok: heves szìvdobogàs, mellkasi fàjdalom, szorongàs. Ilyenkor màr tudatosan nyugtatom magam, mély levegőket veszek stb.

Mivel a panaszaim nem rendszeresek, nem szedek gyógyszert, de ha sűrűsödne a tünet, akkor valami béta-blokkolót kell szednem.

Egyébként az orvosom is azt tanàcsolta, higy mindent csinàljak ugyanúgy mint eddig. Én néha "el is felejtem" hogy nekem ez a bajom.

2016. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én szívem folyamatosan kihagy, ugrál, rosszalkodik, az a csoda, hogy még dobog….
2016. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem nem szokott lenni ilyen! Pedig túl fiatal sem vagyok! :) Nekem szerencsém van!
2017. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen, naponta többször is, néha mintha megállna, aztán majdnem kiugrik, rémes. Voltam vele kivizsgáláson, extreszisztolé a neve, állítólag mindenkinek szokott lenni, nekem töbször, mint kellene.
2017. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!