Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anya jegyes fejjel lehetek...

Anya jegyes fejjel lehetek katona? Katonaságba ugye a kopaszság a kötelező haj viselet es amikor nincs hajam akkor van egy par anya jegy a fejemen ami ha süti a nap akkor rákos lesz a fejbőröm. Legalább is ezt olvastam. Hozza értő kérem válaszoljon.

Figyelt kérdés

2016. nov. 21. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem kizáró ok, a kopaszság sem kötelező. Analfabétákat viszont nem szívesen látnak.

Borzalmas rossz a helyesírásod. Ezen még próbálj javítani, mert kiszórnak így!

2016. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Telefonon írtam szünetben. Legközelebb oda figyelek!
2016. nov. 21. 15:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Odafigyelek. :D
2016. nov. 21. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Jézusom... Legközelebb ne az internetről tájékozódj a rákról... Ne légy te is a média áldozata akivel bármit meg lehet etetni.
2016. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A hajviseleti szabályokról bővebben:

[link]


42.34 a) A katona hajviseletének ki kell elégítenie a gondozott, rendezett, konszolidált megjelenés kritériumait. Haja legfeljebb olyan hosszú legyen, hogy az a sapka szegélyétől a nyak érintkezéséig lefelé haladva fokozatosan csökkenjen. A katonanőknek olyan - az egyenruhához méltó - hajat kell viselniük, hogy az ne akadályozza feladatuk végrehajtását, illetőleg tábori körülmények között is könnyen ápolható legyen, továbbá feleljen meg a 40. pont u) alpontjában előírtaknak.


A 40.u pedig arról rendelkezik, hogy a haj nem takarhatja el a rendfokozati jelzéseket

2016. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem! De ha sokat süti a nap akkor lehet valami bajuk nem?
2016. nov. 21. 15:14
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem!
2016. nov. 21. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Veszel fel sapkát, de egyébként nem kell kopaszra vágni...
2016. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kár, hogy kb őrnagytól felfelé sz.rnak erre a hajviselet dologra. Ami amúgy hülyeség is.

Anno nálunk is abban látták a haza védelmének biztosítékát, ha a fej kopasz volt, az ágytakarón nem volt gyűrődés és a gomb fénylett. Az, hogy az IFA 1 km után szétesett, nem volt elég lőszer, vagy ócska volt a ruházat, na az nem volt fontos.

2016. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!