Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Anyukám leforrázta magát délután. A serpenyő égő zsírral rábolut, a zoknin keresztül felhólyagzott a lába, elég csúnya. Lehet baja reggelig, mert reggel menne vele dokihoz. Nem fertőződik el?

2008. okt. 5. 21:23  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem inkább menjen el az ügyeletre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2008. okt. 5. 21:26 Privát üzenet
Minél előbb el kell kezdeni a kezelést. Ha később megy orvoshoz, sokkal tovább tarthat a gyógyulás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2008. okt. 5. 21:28 Privát üzenet
Ha nagyon nagy felületen felhólyagzott, és megtehetitek, akkor menjetek még most a balesetire, ott adnak antibiotikumot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2008. okt. 5. 21:28 Privát üzenet

A felhólyagzás súlyos sérülés..

Azonnal be kell menni az ügyeletre.Mondd meg az anyukádnak, ha tetszik, ha nem be kell menni.

El is fertőződhet, és a felületi sérülésből nem lehet ottjon eldönteni,hogy alul a hús, esetleg az ínszalagok sérültek -e.

Ha biztosan szeretné használni még a lábfejét, akkor szerintem beszéld rá egy ügyeleti vizitre..ne a hülye taxipénzen múljon!!

Az ilyen fokú sérülést már nem lehet csak borogatással gyógyítani..a munkábamenetelt pedig egyenesen felejtse el!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2008. okt. 5. 21:30 Privát üzenet
A 3. hozzászóló vagyok. Kiegészíteném, hogy persze az ügyeletre is jó, ha mentek, csak mielőbb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2008. okt. 5. 21:31 Privát üzenet

Éljen az edukációs rendszer ahol számonkérik rajtad hogy hogy nézett ki Európa széntermelése a hetvenes években, de azt nem tanítják meg hogy:

Anyukádnak másodfokú égési sérülése volt.

Ilyenkor a fájdalom elmúlásáig folyó hideg vízzel kellett volna hűtened a sérült területet hogy megakadályozd a további szövetkárosodást.

Aztán orvossal megnézetni a sebet, hogy biztosra menj, hogy komolyabb baj nem történt. Az elmondottak alapján nem valószínű, de egy steril kötés kéne arra a sebre.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2008. okt. 7. 09:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagy gondom van, borzasztóan keveset iszom, sokszor délután kapok a fejemhez, hogy még nem is ittam. Hogyan vehetném rá magam, hogy többet igyak. Már a bőrömön is látszik, hogy...
Mit szedjek, hogy napi 7-8óra alvás, könnyü munka mellett ne essek szét már délután 4-5re?
Beleléptem egy rozsdás drótba délután. Muszáj orvoshoz mennem?
Miért lehet hogy a mérleg délután azt mérte 59 kg vagyok most meg hogy 61?
Hogyan szánjam rá magam, hogy időben lefeküdjek aludni? Soha nem alszom ki magam, főleg, ha koránkelős hét van, pedig egész délután szenvedek az álmosságtól, szinte rosszul vagyok és ideges is.
Ha éjszaka berúgok, akkor másnap délután vezethetek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!