Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha betegen,...

Mit lehet tenni, ha betegen, a sok fekvéstől nagyon fáj a derekam?

Figyelt kérdés

Hányásos és hasmenéses betegségem van. Ha felkelek nagy valószínűséggel hányok. A derekem viszont nagyon fáj. Máskor is volt már így, hogy napokig alig keltem ki az ágyból, és akkor is fájt. Van, hogy ilyen félig fekvő, félig ülő pózban vagyok, de úgy se jobb.

Valakinek valami ötlete?


2016. nov. 29. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Félkemény teniszlabdát kell a gerinc mellé vagy alá betolni olyan helyre, ahol ettől csillapodik a fájdalom. Ilyen esetben a vírus kis ideggyulladást okoz valamelyik porckorong mellett kilépő idegnél. Valószínűsíthető valamilyen fokú porckorong sérv.
2016. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az első valamit szívhat.

A vírustól nem gyullad be az ideg.

Ha az ideg begyullad attól nem lesz sérv.


Ha fáj a hátad eddzed a hátizmod, jól

2016. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A teniszlabdát én is tudom ajánlani, bár nem sérvre, meg semmi ilyenre, hanem masszázsra.


Inkább nem ágyon, hanem padlón, ha tudsz ilyet tenni. Ha nem akkor ágyon is jó, de ott nem fog annyira nyomni.


A derekad valószínüleg azért fáj, mert sokat fekszel. Teljesen normális. A teniszlabda átmozgatja az izmot. A masszázs szerűség odahívja a vért, az pedig kitakarítja az ott ragadt dolgokat.


Hogyan csináld:

fogj egy labdát, feküdj a hátadra. Fordulj egy kicsit az egyik oldaladra (nem kell teljesen, csak emeld meg az egyik oldalad) és tedd a labdát a derekad alá. Ne tedd a gerincedre, hanem mellé a húsos részre. Találd meg a legfájóbb pontot. Szépen lassan fordulj vissza és így helyezd rá a súlyodat a labdára. A fájdalom mértékét tudod azzal kontrollálni, hogy mennyire fordulsz rá a labdára. Tartsd magad rajta 1-2 percig. Fogd meg a labdát és helyezd át más pontra. Megint 1-2 perc. Én ilyenkor sorozatot szoktam nézni. Mind a kettő oldalt így masszírozd végig. Ajánlom még a fenék masszírozását is, főleg a fölső részt, mert ott tapadnak le a hát izmok. Nekem kb 20-30 perc szokott lenni egy ilyen mozgatósdi.


Sajnos a fájdalom lehet kiszáradás miatt is, ami normális egy ilyen betegségnél... Ha lázad van, az is izomfájdalmat okozhat. De ha e miatt fáj, akkor max nem segít a labda, de legalább elfoglaltad magad 30 percig. Számíts rá, hogy lehet, hogy izomlázad lesz másnap. (Amúgy így pl a válladat is át lehet masszírozni, ami legtöbb embernek jól szokott esni...)

2019. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!