Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom van? Miért nem megy...

Mi bajom van? Miért nem megy a matek?

Figyelt kérdés

Először is, fogalmam sem volt hová tudnám kiírni ezt a kérdést, mert ahogy végignéztem egyik kategóriába sem passzolna 100 százalékosan, meg aztán, hogy őszinte legyek én magam sem tudom hogy mi ez.

Szóval a rövid sztori, 17 éves vagyok, 1. osztályos korom óta kitűnő tanuló voltam, példás magaviselet, példás szorgalom. Nagyon de nagyon szerettem illetve szeretek most is tanulni és azt kell mondjam, könnyen megy. Úgymond... nem kell megerőltetnem magam. Hamar átlátom a dolgokat, magamtól rájövök az összefüggésekre. Minden évben ötösöm volt mindenből, kivéve a matematikát. Az az évek során egyre rosszabb lett, ott tartok, hogy éppen görbül. De ez amolyan fortuna dolog volt, nincs még ennyi tudásom sem ebből a tárgyból. 5. osztályban még negyedik helyezett lettem egy országos matematika versenyen, aztán valami történt és már abszolút akármit teszek, gyakorolok, magántanárhoz járok, még többet gyakorolok, egyszerűen nem megy. Lehet, hogyha valaki nagyon aprólékosan lépésről lépésre elmagyarázza az anyagot akkor megértem, de hogy két nap múlva megint nem értem az fix. :D Egyszerűen már nem tudom mit csinálhatnék, nagyon de nagyon frusztrál a dolog. Főleg, mert emiatt bukhatom jövőre az egész érettségi + továbbtanulás dolgot. Akárkitől kérdeztem ezt, mindig az volt a válasz, hogy sokat kell gyakorolni, 6 éve mást sem csinálok, de nem működik. Ez normális? betegség? :D vagy csak nagyon hülye vagyok? :D :D


2016. nov. 29. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem csak nem köt le annyira :) a középiskolás matematika nagyon összetett, lehet idegesít ez a mondat, de gyakorolni kell, folyamatosan, a régi témákat is.

a matematika egymásra épülő témák, amik nehezednek, lehet kimaradt nálad egy fontos rész. lehet az is, hogy csak bestresszelsz, mikor nem kéne. próbáld meg azt, hogy mással tanulsz, és egymásnak magyaráztok, magyarázva tanul legjobban az ember :)

fel ne add nekem ;) kitartás, már nincs sok, és menni fog :D

18/F

2016. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A kérdésedből úgy tűnik, hogy számítógépet kedveled. Nem próbáltad még a matematika tanulásban ezt hasznosítani? Én évek óta, minden korosztály részére számítógépes megoldásokkal segítek itt a Gyakorin, Közoktatás, Házi feladat rovatban leginkább. Az összegyűlt megoldások között érdemes lenne szétnézned, például innen elindulva:

[link]

Ha megírod, hogy mit tanultok mostanában, szívesen segítek konkrétabban is.

2016. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A matek olyan mint a főzés.

Először elmondod a receptet és hogy miként kell elkészíteni az ételt és utána nekilátsz te magad megcsinálni ami a másik fele a dolognak.

Nem árt ha érdekel a dolog és örülsz is neki, ha sikerül.

Persze itt is érvényes az ami mindenre, hogy gyakorlás teszi a mestert, de ahhoz viszont nem árt egy mester.

Egyedül úgysem az igazi, úgyhogy keress valakit, akivel megéri együtt csinálni.

2018. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!