Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor hány liter vizet...

Most akkor hány liter vizet kell inni naponta?

Figyelt kérdés

Életmódváltás előtt állok, eddig csak üdítőket ittam.


Ugyebár minimum 2 liter javasolnak mindenhol, de inkább 3-at.

Viszont ezek a cikkek éppen az ellenkezőjét állítják:


[link]


[link]


Dr. Lenkei Gábor egy 70kg-os embernek javasol napi 3 litert. A belinkelt cikkek pedig az arany középutat mondják, miszerint ne túl keveset, de ne is túl sokat.


Megmondom őszintén, hogy azt a napi 3-4 liter csak vizet nem egyszerű bevinni a hétköznapok során, mivel állandóan wc-re járhat az ember, munka közbe pedig nem mehet ki iszogatni, aki olyan helyen dolgozik. És ha megjön az ember a munkából, akkor nem hinném hogy az egészséges lenne, hogy 12 pohár vizet iszik meg 6-7 óra szabadidejében, majd alszik, ha tud, hiszen állandóan pisilnie kell.


Hol az igazság? Véleményem szerint itt is a nem túl kevés, és nem is túl sok, azaz a középút lenne a helyes. Bár ez függhet sok mindentől, de most egy viszonylag egészséges normál testsúlyú ember napi vízszükségletére lennék kíváncsi.


2016. dec. 7. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidegebb időben,nem megeröltető fizikai tevékenység mellett napi 2-2.5 l elegendő, nyáron,fokozott verejtékezéskor viszont 3-3.5 l. De ezt nem kell mind "meginni", az élelmiszerrel bevitt folyadék is megvan napi 0.5-1 l.
2016. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nőknél 20kg-ként 1 liter, férfiaknál 25kg-ként 1 liter folyadék bevitele a megfelelő.
2016. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit iszol amennyi jól esik. Én is próbáltam ezt a 2,5-3 liter vizet és nem jött be. Szó szerint 5 percenként járkáltam pisilni. Úgy hogy én max 1,5-2 litert iszok. Bőven elég.
2016. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!