Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek elmondjam a...

Szerintetek elmondjam a pszichológusomnak, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy betegségem, de az orvosok nem tudnak rájönni, mitől. Amúgy szerencsére nem súlyos, és nagyon könnyen el tudom tüntetni. Azt javasolták, hogy menjek el pszichológushoz, mert lehet, hogy lelki oka van. Én is utánaolvastam, és ez a betegség tényleg olyan, hogy nagyon nehéz kitalálni, mi a kiváltó oka. Szóval voltam is pár napja nála. Ez az egész, kb. 6 éve kezdődött, és én kb. ugyanakkor jöttem rá, hogy meleg vagyok. Igazából én ezt már el is fogadtam, de egyrészt vallásos is vagyok, és nem tudom, hogy helyes dolog-e melegnek lenni, pasival lefeküdni, együtt élni vele... Nekem az a teóriám, hogy ezért nem vagyok mégsem megbékélve magammal, és talán ez a betegség ennek a tünete. A gond az, hogy attól is félek, hogy ha elmondom neki, akkor elmondhatja a szüleimnek, ezt pedig végképp nem szeretném. Illetve van egy kereszt a rendelőjébe, úgyhogy nem tudom, hogy fogadná, ha elárulnám. Még senkinek sem mondtam el, viszont ha ezt megtenném, akkor lehet, hogy ő találna egy megoldást, hogy ezt elfogadjam, és akkor lehet, hogy elmúlna a betegségem is.

2016. dec. 7. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen célszerű elmondanod, hiszen eléggé meghatározó lehet a problémáid szempontjából (önelfogadás, a társadalmi elvárásoknak való megfelelés, stb.)

A pszichológus semmit nem mondhat el a szüleidnek (ha felnőtt vagy).

A pszichológus - szakmailag korrektül - a következőképpen reagálhat:

-vagy elfogadással, megértéssel és támogatással segít feldolgozni a saját homoszexualitással kapcsolatos érzéseidet

-vagy, ha az ő világképével, értékrendjével ellenkezik a homoszexualitás, vagy szakmailag nincs felkészülve a helyzet kezelésére, akkor azonnal közölnie kell, hogy ő ebben a témában nem tud neked segíteni, máshoz kell fordulnod


Ha ez utóbbi történik, vagy elutasítást tapasztalsz a részéről, akkor mindenképpen célszerű másik szakembert keresned, mert a pszichológusok többsége tudna neked segíteni. Ha budapesti vagy, akkor én is tudok neked ajánlani olyan terapeutát, akiről konkrétan tudom, hogy már több embernek segített elfogadni a saját nemi identitását.

2016. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, külföldön lakom.
2016. dec. 7. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jó lélekturkász, akkor előbb-utóbb kideríti, ha őszintén beszélsz magadról, nem színészkedsz!
2016. dec. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!