Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet rüh? Részletek lent

Ez lehet rüh? Részletek lent

Figyelt kérdés

Néha nagyon nagyon rám jön a viszketés, de úgy, hogy megtudnék bolondulni. Van, hogy csak 5 perc az egész, van, hogy egy óráig eltart. Valamikor erre ébredek éjszaka, de van olyan is, h napközben jön rám. Múltkor reggel beértem a munkahelyemre, és el kellett mennem a mosdóba, és kb fél óráig vakaróztam, mint valami rühes kugya. Általában naponta max kétszer, de van olyan is, h több napig semmi. Legtöbbször a hátam, a mellkasom meg a hasam viszket, de a combomnál,vádlimnál és a karomnál is előfordul. Rendszeresen testápolózok, és nem használok semmi más dolgot, amit eddig ne használtam volna, szóval nem hiszem, h allergia. Ami még érdekes lehet, h nagyon sokszor mielőtt fürdeni mennék, akkor tör rám. Kb két hónapja van ez, egy antibiotikum kúra után...de hát annak már ki kellett volna ürülni a szervezetből.

Nincsen bőrelváltozásom, a mellkasomnál van pár apró pattanásszerű valami, de hát ott meg pont nem nagyon szokott viszketni. Ezen kívül semmi.

Cukorbeteg nem vagyok, megmérettem a cukrom, teljesen rendben van.



2016. dec. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem rüh. A rüh nem hagy ki napokat a viszketésben és 2 hónap alatt már látható tüneteid lennének a talpadtól a nyakadig (apró kütések és azokból vakarászerű hosszabb csíkok a bőrben. Biztos,hogy valami allergia. Most ne használj illatos szappant,keress illatmenteset és testápolót se. Hagyd békén a bőröd jó pár napig. És figyeld,hogy csökken-e a viszketés.
2016. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, de ha nem használok testápolót, akkor olyan száraz a bőröm, mint a sivatag, na akkor meg tényleg vakaróznék ezerrel máskor is. Ugyanazt használom már egy jó ideje, nem váltottam.
2016. dec. 9. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél a patikában mosakodó kenőcsöt és fürödj azzal. Az hagy némi zsiradékot fürdés utána bőrön és nem kell külön kenni.
2016. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, kipróbálom!

Esetleg tudat alatti stressztől lehet? Egy hónap múlva másik városba költözöm, elég messze, és munkát is váltok, és bár nagyon várom már ezt a lehetőséget, örülök neki, igen nagy változás lesz ez az életemben.

2016. dec. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!