Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok segítségért...

Packter kérdése:

Hova fordulhatok segítségért ebben az esetben? : a járásom (s ezáltal a testem) kezd eldeformálódni, megterhelő már a legelső lépés is reggelente.

Figyelt kérdés

megpróbálom érthetően, részletezni:

adott egy jobboldali dongaláb lúdtalppal, és egy baloldali lábfej hatalmas lúdtalppal.

a dongaláb mútve lett, ugyan kis mozgástartományon mozog, de eredményként a mütétre megfelelő.

az évek során sikerült ki forditanom olyannyira hogy már alig észrevehető.

viszont ugyanazon a sikon a ballábam elindut befelé amit én csak az elmult három évben vettem észre, persze ezt is csak vissza gondolva, mostanra már egyértelmüen tapasztalom hogy a ballábam majdhogynem kevésbé fordul ki mint a jobb. szóval három éve kapott egy nyári munkányi megterhelést és akkor először még csak a fenekemben éreztem hogy aránytalanul kapom az izomlázat, majd szépen lassan ez az érzés átköltözött a hátamba.(közbe hordtam egy ludtalp betétet ami sikeresen eldeformálta az amugy is gyenge jobb lábfejem, valószinüleg ez inditotta el a lavinát..)

a térdeim- főként a jobb- már 13 éves koromban halhatóan recsegett és néha fájt is, ezt akkor kivizsgálták és azt mondták rá hogy csak mütéttel hozható rendbe... persze nem lett mütét a fájdalom elszált a recsegés megmaradt... most már a csípőmnél recseg ha kitolom a jobb farpofámat hátra, pontosbban felhuzom hátra.

mára már van egy gerinc ferdülés is, és úgy érzem mintha a ballábam hosszabb lenne a testem megint csak ugy érzem nem egyforma sőt aránytalanul nem egyforma, nem tudok normálisan feküdni ( bizony.. olyan mintha a baloldali hátizmom a gerinc mentén akartomon kivűl túlfeszülne), ülni , járni vagy éppen állni ( az állás sose ment), kb egy kilométer után már egyre jobban szétcsúszik a járásom, folyamatos koncentrálást igényel, s a sarkaim főként a bal indokolatlanul fáj.

kiskoromban napi szinten fociztam! bicigliztem.

de viszont a lényeg az, hogy ezt rendbe akarom hozni, teljesen! jártam próbáltam gyógytornákat, de ehhez jóval nagyobb intezitás szükséges és ez által környezet is megfelelő kell hogy legyen.

minden ötletet, lehetőséget várok!

hol merre találok segitséget stb..

az h miért most, ez maradjon homályban.



2016. dec. 11. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj el és kérj beutalót orthopédára.
2016. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!