Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van-e hatásos gyógymód felnőtt...

Van-e hatásos gyógymód felnőtt számára fülgyulladás ellen?

Figyelt kérdés
Házi módszerre gondolok, de azt mondják, a meleg só nem jó ilyenkor. Nagyon fáj, olyan, mintha egy nagy "buborék" lenne benne, de hozzáérni sem tudok. Holnapra szeretnék meggyógyulni. Köszönöm a válaszokat előre is!
2008. okt. 7. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem léteznek semmiféle házi gyógymód.

Ne tisztítsd a füledet. Ezzel megelőzheted a fülgyulladást. A fültisztítő pálcika valójában nem fül tisztítására van, a helyzet az hogy a fülzsír jótékony hatású, ritkán kell eltávolítani, de a fülpálcika a fülzsír icipici részét távolítja csak el, a javát egyszerűen hátrébb tolja.


A fülgyulladásnak több fajtája van, külső, belső és középfülgyulladásról beszélhetünk, ezeken belül lehet bakteriális és vírusos, illetve a vírusos eredetű gyakran átmegy bakteriálisba és még ezeken belül is sok félét ismerünk.

Sajnos nem olyan egyszerű kezelni a fülgyulladást, mert nehéz behatározni a fajtáját.


A legjobb ha elmész orvoshoz mielőtt komolyodik a dolog. Tényleg komollyá fordulhat egy ilyen dolog, úgyhogy irány a rendelő.

2008. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem a háziorvosom ajánlotta hogy csepegtessek bele hagymának a levét. kicsit büdös de csodákra képes eljárás. nekem bevállt és 2 nap alatt elmúlt. egy próbát megér.
2008. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem vol középfülgyulladásom, szörnyen fájt, dokihoz mentünk vele. Azt mondta, ha nem megyek időben, fel is szúrhatták volna. Érdemes időt szánni rá, ha csak 1-2 napja tart, csak egy áztatott vattát töm a füledbe, vissza sem kell vele menni.
2008. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem is tudnám most tisztítani a fülemet, mert hozzáérni sem tudok gyakorlatilag. Azt hiszem, tényleg el kell mennem orvoshoz, egyre rosszabb a helyzet!

Szép napot Nektek, nagyon köszönöm a tanácsokat!!

2008. okt. 7. 10:57
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Szia.Még mielőtt elmennél dokihoz próbálj ki egy dolgot.Sweden Bitter:Svédfűcsepp.3 kiszerelésben kapható,egy vattapamacsot itass át vele,"tunkold" be a füledbe,hadd follyon bele,és feküdj le vele aludni,majd napközben is,ha úgy érzed megszáradt,cserélgesd.A természetgyógyászom nem egy ismerősömet,vagy annak a gyerekét gyógyította meg ezzel a módszerrel,pedig a gyerekeket az orvosok csak fülfelszúrással tudták "tehermentesíteni",de meggyógyítani nem.2-3 nap,és fújtak a fülgyulladásnak.Jobb mint bármelyik gyógyszer.Gyógyulást:Lizy
2008. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Lizy, kipróbálom mindenképpen.

Az az igazság, hogy a gondolatától is irtózom, hogy most egy doki hozzányúljon a fülemhez, úgyhogy inkább megpróbálom ezt a módszert!

Szép estét, köszi mégegyszer!!

Tamara

2008. okt. 7. 19:38
 7/18 anonim ***** válasza:
Meleg só, infralámpa, kövirózsa leve, svédcsepp, grapefruitmag-csepp vattára téve és fülbe dugva. Sikítani tudtam volna, amikor begyulladt, de mivel a beszéd is fájt, nem sikogattam. :) Ezeket próbáltam ki, és bevált (legjobban a svédcseppes vatta), de a fájdalom nem múlik el egyik napról a másikra. Szerintem menj orvoshoz, ír fel neked fülcseppet (ez nagyon jó volt, de mivel rendszeresen begyulladt vagy öt alkalommal, nem szaladgáltam dokihoz, ugyanis újszülött kisbabám volt). Valószínűleg antibiotikumot is kapsz. Jobbulást!
2008. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Ma megyek a dokihoz, de ezt a svédcseppet kipróbálom, mások is javasolták.

Jó egészséget, minden jót nektek!

2008. okt. 8. 12:25
 9/18 anonim válasza:
hogy sikerült a gyógyulás?
2011. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
hello mindenki, 4 napja fájt a fülem, 2 napja a dokis gyógyszerek mellett is, be volt gyulladva, mind a 2 , ma felmentem a netre utánanézni, hátha találok vmilyen módot h jobban legyek, mert 2 napja eszem az 5&fél ezer Ft-ért kiváltott gyógyszereket, és csak annyit értek hogy 1,5 cm-re ki tudom nyitni a szám h egyek, arról nem beszélve, hogy a gyulladás elleni fülcsepp másfél nap alatt kifogyott-normális adagolás mellett!! Megcsináltam azt az itt talált "hagymás" 'segítséget':) és 2 óra után már jobban is vagyok, nem imbolygok, nem akarok minden második pillanatban ordítani mert belenyilalt a fájdalom, és nem is fáj/érzékeny annyira a környéke sem. Remélem akinek hasonló problémája van hasonló sikerrel jár majd e gyógymóddal, mert nekem ez bevált!! Köszönöm szépen a többieknek pedig sok sikert&mielőbbi jobbulást!
2011. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!