Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a kezeimmel?

Mi lehet a kezeimmel?

Figyelt kérdés
Télen sajnos mindig beköszönt az az időszak , amikor a kezemen lévő bőr kiszárad, olyan szinten, hogy gyakran vérzik is. Kellemetlen égető fájdalommal jár.És úgy néz ki mint valami vénasszony bőre pedig csak 18 vagyok.Amikor meg jön a jó idő fokozatosan enyhülnek a tünetek és teljesen panaszmentessé válok ,amíg el nem jön a tél ismét.Voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta hogy hordjak kesztyűt, meg kenjem a kezem ( mintha nem tudnám ezeket magamtól is -.-") ,de konkrétan nem mondta hogy mi okozhatja ezt.Igazából nem is érdekelte,mert a kezeimre is alig akart ránézni.Az a legzavaróbb hogy akármit teszek ,minden egyes kézmosás után ugyan olyanná válik,amikor persze mosogatok vagy házimunkát csinálok viselek gumikesztyűt. Van valami tippetek mi lehet ez?( hideg allergia,ekcéma...stb)

2016. dec. 16. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ekcéma. És télen azért rosszabb,mert a hideg rontja vérkeringést. Sajnos nem tudsz ellene tenni,mert ilyen a bőröd. Csak óvni tudod,ahogy mondta az orvos - kesztyűvel és minden kézmosés után kend be. Elég macerás,de mást nem tehetsz.
2016. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. dec. 16. 19:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen télen, igyál több vizet és nálam bevált a 100 %-os shea vaj, DM-ben vettem nemrégiben és elmúltak a vérző berepedések az ujjaimon. Naponta többször kenem.
2016. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!