Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres vizelet, hátha van...

Totykaaa kérdése:

Véres vizelet, hátha van vkinek hasonló tapasztalata vajon Húgyúti fertőzés vagy inkább valami különleges/egyedi megbetegedés?

Figyelt kérdés

Szóval, ma vasárnap délután, úgy keltem fel, hogy éreztem egy húzó, nyomó érzést a jobb herémben. Azóta folyamatosan érzem, némi szünetekkel, de a szünetek is max 10-30 mp hosszúak... Van amikor hosszan pulzáló érzést érzek, majd elmúlik, utána pedig olyan érzés jön rám, mint amikor sokáig visszatartod a vizeletedet,majd pisilsz,és fáj a hólyagod, csak épp nem a hólyagomban érzem, hanem a herémen, pontosabban valahol a tetején, majd elmúlik! Utána megint a tompa fájdalom... Illetve nem teljesen fájdalom, inkább egy kellemetlen érzés. Nos ami fontos, hogy kb. 17:30 fele elmentem pisilni, és barnás,sötétes színű volt a vizeletem.kicsit aggasztott, majd utána nem telt el egy óra, megint pisilnem kellett, ami még sötétebb lett. Úgy vélem véres a vizeletem.. Azóta félóránként pisilnem kell, és sztem egyre sötétebb (bár lehet h már csak bebeszélem magamnak, a lényeg h sötét)...


Összefoglalva:

a jobb herémben/herémnél tompa kellemetlen érzés, ritkán szúró pulzáló fájdalom,

sűrűbb vizelési inger

Véres vizelet...


Ami fontos lehet, nincs lázam, nem fáj a derekam, nem ért a hímvesszőm semmilyen wchez, egyszerűen felkeltem vasárnap és bumm, ez fogadott... Utoljára pénteken szexeltem a menyasszonyommal, akinek szombaton megjött a menstruációja (nem tudom h lehet e ennek köze hozzá, bár nem hiszem, mert többször csináltunk már ilyet sőt...). Ja és egyébként olyan 14 éves korom óta van egy visszértágulat (varikokele) a bal herémnél


Sokat olvastam ma ezekről, nem tudom h lehet e vesekő, mert attól nem a herémnél fájna, vagy esetleg prosztata gond?!

Függetlenül mindentől, hnap megyek urológushoz, mert nem.akarok gondot... Majd írok hogy mit mondtak, deü

Kérem akinek van tapasztalata, illetve elképzelése, az írjon...

Előre is köszi!!!



#véres vizelet #húgyúti fertőzés #jobb here fájdalom kellemetlen érzés
2016. dec. 19. 01:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet mellékhere gyulladás? Áhhh idegesít nagyon.. Egyébként 23 éves vagyok...
2016. dec. 19. 01:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ma az urológus felkeresése legyen az első dolgod...
2016. dec. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizelj egy átlátszó pohárba. Ha vörösvértestek okozzák a sötét színt, akkor azok fél óra alatt leülepednek a pohár fenekére. Akkor viszont nagy valószínűséggel egy megindult vesekőről, vesehomokról van szó. A tünetek is erre utalnak: lefelé sugárzó húzó érzés, szinte folyamatos vizelési inger. A fájás olyan jellegű is lehet, hogy pl. folyamatos helyben ugrálásnál erősen enyhül. Sok folyadék ill. lökésszerű ivókúrát javasolnak (1,5 liter folyadék egyszerre), az orvos feltehetően ad valami húgyutakat tágító gyógyszert (Cystenal nem tudom létezik-e). Vesefestéssel Röntgen alatt a megmozdult kő jó esetben kimutatható, ha pici kő vagy u.n. homok formájában távozik, akkor szerencsés az eset.
2016. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nos az a helyzet, hogy változott a szitu... Sajnos szerdán lesz az dokim, úgyhogy nem tudtam elmenni, máshoz pedig nem szeretnék!


Annyi változott, hogy már a heretájéki/combtőtájéki kellemetlen érzés megszűnt, helyette az ánuszom alatt (hímvessző tövénél) éreztem egy kis nyomást reggel óta, ami már enyhült, a vizeletem már nem annyira sötét, viszont gyakoribb lett a székelési- és vizelési ingerem... Kevés folyadékot ittam ma, mégis sűrűn látogatom a toalettet, de csak olyan érzésem van, mintha a Niagara jönne, közbe nagy nehezen kijön pár csepp(szó szerint...) ez a pár csepp dolog, most az elmúlt 3 pisilésem alkalmával fordult elő, és emellett mstmar a húgycsövemben is érzek egy szúró érzést, mintha belülről vágnák, majd elmúlik... Tehát nem a vizeletem csípi sztem... hnap megyek labor vizsgálatra, majd szerdán az urológushoz! Majd írok... És mégegyszer köszönöm h írtál!

2016. dec. 19. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
prosztata is érintett lehet esetleg...
2016. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na... Változott a helyzet!!

Tegnap estére már teljesen tünet mentes volt a dolog... Elmúlt a véres vizelet,(legalábbis szemmel láthatóan), elmúlt minden egyéb fájdalom... Gondoltam jó lesz, legalább szerdáig nyugi van, és akk majd az orvos kideríti h mi van/volt....

Erre ma, reggel szintén tünet mentes minden, nincs vizelési nehézség, semmi fájdalom, vizelet színe a szokásos, szóval nyugi... Elmentem itthonról kb.8 fele, fél 9fele kiszálltam az autóból, és bummmmm... Mintha hátbaszúrtak vna... Begörcsölt a hátam jobb oldalon, és másodpercek alatt romlott a helyzet oly annyira, h már levegőt nem kaptam, csak szúrt egyre erősebben, hiába mozogtam a felső testemmel jobbra, balra, előre, hátra Egyszerűen csak romlott a helyzet, de úgy, hogy már azt vettem észre h összerogytam majdnem, és nem birok felállni... Majd gyorsan hívtam édesanyámat, hogy mit csináljak mert egyébként egészségügyi dolgozó, (hozzáteszem, ott abban a pár percben, azt gondoltam, hogy ha perceken belül nem kerülök műtőasztalra, akkor meghalok... Nagyon megijedtem, mert én éreztem már fájdalmat, de ilyet még soha...), majd mondta h gyorsan igyak vizet, meg ha van az ismerősömnek nospa forte, akkor vegyek be egyet, de le kellett tennem mert szarul vtam nagyon, közbe az ismerősöm beugrott vízért, és észre vettem h úgy ahogy összerogytam, és a jobb kezemmel megfogtam a bal fülemet, úgy hogy a törzsemet megdöntöttem balra, úgy elkezdett szűnni a fájdalom. Nem tudom h mennyi ideig fájt, de sztem kb olyan 10 p lehetett, de mondom azt hittem meghalok. Levegőt nem kaptam, és szédültem... Majd kiért az ismerősöm, ittam egy kis vizet, és éreztem h kezd jobb lenni, beültem a kocsiba, és úgy féloldalra dőlve gyors haza vezettem... Mire haza értem, addigra anyu elintézte a vizsgálatot, de addigra már nem fájt... Mígvizsgáltak ultrahanggal, majd megállapították h minden negatív... Szóval vese, máj, lép, hólyag, stb, mind rendben van... 😂 😂

Úgyhogy kezd érdekes lenni... Azt mondták h lehet h volt egy vesekő, vagy homok, amit már kipisiltem.. majd váltottam gyógyszert amit ők mondtak, nospa forte és rowatinex (vesekő oldó nagyjabol..segíti a vesekő/homok kiürülését, és megelőzi az újraképződést).. Ma már bevettem kettőt.. De hnap megyek a urológushoz, meg csináltatok egy teljes vérképet h hátha megtudok valamit... Egyébként jelenleg tünetmentes, csak a kiba*zott fogam fáj, meg mst elkezdett a középfülem is.. De ez sztem más... Teljesen független... De aztán kitudja?! Csak nincs összefüggés... Remélem majd kiderül... Majd írok holnap is...üdv...

2016. dec. 21. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!