Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy elmebeteg...

Hogyan lehet egy elmebeteg embernek a szürreális kirohanásait kezelni?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimmel élek, a nagyanyám 70 éves és elég súlyosan leépült szellemileg, ami azt eredményezi hogy folyamatos dühkitörései vannak, amik alatt mindenféle általa kitalált, s igaznak vélt dolgokkal vádolja az embert vagyis engem. Egy példa:Ma reggel egyszer csak elkezdett üvöltözni velem, hogy én egy élősködő vagyok és lekapcsoltat minden elfizetést(telefon, net, tv) melyeket egyébként én fizetek, de az ő nevén vannak, és hogy én mindenben akadályozom őt azzal hogy itt lakok.Természetesen nem veszem komolyan amit mond, de sajnos mostanra annyira elhatalmasodott rajta ez a, nem is tudom nevezzük betegségnek- hogy az már nem tolerálható. A kérdésem:Mit kéne tennem? Nem tudok elköltözni egyik pillanatról a másikra, és nem vitethetem el az elmegyógyintézetbe.

Ui:ez egy komoly kérdés lenne, szóval nem vagyok kíváncsi a lehúzós f.sz válaszokra, aki tud valami megoldást, kérem ossza meg velem!


2010. máj. 3. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

én is éltem együtt nagypapival, aki szintén nem volt egy agysebész a végére. Sajnos nem tudsz tenni semmit, ez a betegségével együtt jár és neked kell tűrni. Ha már aggresszió is társul hozzá kérhetsz segítséget az elhelyezésére (nálunk ez volt, kidobálta a virágokat a V.emeletről mert mindig bogarasak) háziorvostól, de csak akkor van esélyed rá ha ő is beleegyezik. Nálunk az segített, hogy egyik napról a másikra járásképtelenné vált a kisöreg, én pedig 12órában dolgoztam. állandó segítség kellett neki és nem volt. ezért belement. 5évet élt nagyon jó körülmények között egy idősek otthonában.

Velem szintén 5öt, de elég küzdelmesen. Próbálj a kedvében járni, esetleg kimozdítani a megszokottból (gyógyfürdő vagy néha 1-1séta...stb) sokat javít a dolgon!

sok sikert és kitartást!

2010. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen beszélj a háziorvosotokkal, mert most még csak kiabál aztán fene tudja mit hoz ki belőle ez a betegség

Vannak gyógyszerek amik enyhíthetik a tüneteket

2010. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Idős kori demenciáról van szó, ami mindenkinél másképp jelentkezik. Van, akinél hallucinációkkal /a belső fülben keletkező "hangokkal"/, másoknál így, mint a nagymamádnál. Ez ellen sajnos nem lehet tenni, csak tűrni és csitítani. Próbálj meg az eddigieknél is több türelemmel és szeretettel közeledni feléje. Hátha egy kicsit megértőbb lesz.
2010. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Mindenkeppen kerj orvosi segitseget. A helyzet valoszinuleg egyre csak rosszabbodni fog. Ne vard ki mig valami durvabb tortenik.
2010. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad várni a csodára.Türelem szeretet nem fogja lassítani a folyamatot!

Orvosi segytség kell addig amíg nem késő

2010. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, olyan szeretetotthont kell keresni, ahol demens betegeket is fogadnak, több is van ilyen. Sajnos az önkormányzatiak olcsóbbak, de elég nagy a várakozási idő, van úgy hogy évek is, az egyháziak, vagy önfennntartásosokba hamarabb be lehet jutni, némelyikbe 1-2 hónap, de elég drágák, min. 110-150.000.- ft/hó. Ha ezekre nincs lehetőség akkor sajnos marad a türelem és a kitartás, de meglehet beszélni a háziorvossal, hogy vagy ő állítson be neki valami enyhe nyugtatót, vagy utalja be kivizsgálásra és a kórházban beállítanak neki valamilyen enyhe nyugtatót, ami nem szedálja le, de elviselhetőbb lesz mellette az élet.
2010. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a segítséget, sajnos nincs lehetőségem havi 150 000ft ért elszállásolni őt, de majd megoldom valahogy.Bár először el kéne jutnia odáig, hogy elfogadja a segítséget, mert ez egyenlőre teljesen kizárt.
2010. máj. 3. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el pszichiáterhez, majd ő eldönti, mennyire súlyos. Lehet, hogy be is fektetik kezelésre.
2010. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!