Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan jelennek meg a...

Milyen gyorsan jelennek meg a vízmérgezés tünetei? Mekkora mennyiségű folyadék elfogyasztása után alakulhat ki?

Figyelt kérdés

Pár órája megittam egy, a szokásomhoz képest nagyobb adag folyadékot (tea, szörp, csapvíz), másfél óra alatt max egy liternyit. Ez kb 5-6 óra körül lehetett, és kb fél 8 óta fáj a fejem. Lehet ez az oka? Mi a teendő? Lehet belőle baj?


Normális válaszokat írjatok kérlek!

Köszönöm!



2016. dec. 28. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet ez az oka, ahogy olvasom oo, de ha azóta voltál vécén nem hiszem, hogy nagyobb bajod lehetne :D Ha 8 dl-nél többet iszol meg egyszerre, toxikózisos tüneteid lesznek, tipikusan kihányod


Amúgy a tünetek: szédülés, hányás, fejfájás, zavarodottság, letargia, kimerültség, étvágytalanság, érzékenység, izomgyengeség, eszméletvesztés, kóma

2016. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na azért lassítsunk !


Ez így kevés infó!


Ahhoz hogy így vízmérgezést kapj tehát gyorsan ,az kell hogy előtte egész nap nem ettél viszont keményen pörgetted magadat ,futottál mondjuk órákon át és direkt koplaltál és a sókat nem pótoltad.


A testsúlyod sem tudjuk hány kiló vagy 30 ? ugye nem csak mert a másfél óra alatt egy liter víz egy 70kg os ember számára nem okozhat semmit . Ha 8 litert ittál volna meg a fenti helyzet után akkor már baj lehet.



Szerintem neked csak azért fáj a fejed mert a hirtelen kitágult gyomrodat megnyomta a víz ,vagyis ugyan azt érzed amit egy heveny gyomorhurutnál érzünk. Szédülés ,fejfájás ,nagyon erős hányinger,hideg verejtékezés ,remegés.


Hány kiló vagy és mit csináltál ivás előtt ,esetleg az előző napokban hogyan táplálkozát?


Én első körben nem tartom valószínűnek hogy 1l víztől bárkinek is vízmérgezése legyen. 1 l víz egy vicc ,még helytűlőben is megihatnád . Ennyi erővel akik megisznak egy korsó sört 5mp alatt meg kéne halniuk :D

2016. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
80+ kg vagyok, rendesen ettem, de többet ittam már tegnap is (egész nap összesen 2-3 liter, de az nagyon max!), ugyanis felfáztam, és sok folyadékkal próbálok javítani a helyzeten. Nem sportoltam, többnyire pihentem, kicsit mászkáltam otthon és a városban.
2016. dec. 28. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
szinte biztos, hogy nincs köze a fejfájáshoz.
2016. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog hogy az vízmérgezés legyen.


Neked a minimális vízigényed napi 2,4l .Az hogy megittál 3-4 l egy nap sem számít semmit .


Egy kisbabának számítana.

2016. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!