Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csapvízzel mos fület a fül-orr...

Csapvízzel mos fület a fül-orr gégész?

Figyelt kérdés

Sokan azt állítják nem,anyukám viszont -sokáig ápolónő volt- azt mondja ott mindig sima langyos csapvizet használt a doki. Mások viszont azt mondják bajt okozhat a sima csapvíz. Ásványvíz?


Azért érdekel mert a páromnak hatalmas kemény beszáradt fülzsirdugoja van a fülében. Ha én nem mosom ki neki soha nem fog elmenni magától szakemberhez,már vagy egy éve ott lehet a fülében(vagy több) ő maga mondta,én csak nemrég vettem észre,azóta folyton piszkálom is vele. Probáltam nagyon óvatosan csipesszel megfogni de nem sikerült,nem volt elég vékony a csipesz,bajt meg nem akarok csinálni.


Farkasfecskendom van,anya azt mondta nyugodtan öblítsem ki a fülét,biztosan kijön a fülzsirdugo. Mit tegyek,ha ez a bolond(felnőtt férfiról beszélek) nem megy orvoshoz? Nem maradhat így...

Nyilván óvatosan nyomnám bele a vizet,dobhártyasérülést nemmeg akarok okozni senkinek...

Sokszor átgondoltam,a fül-orr gégész sem varázsló, ő sem tudja másképpen belenyomni a vizet egy emberi fülbe mint ahogyan én tudnám,vigyázva persze. Jobb ötletem nincs...


2016. dec. 30. 16:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,telefon.
2016. dec. 30. 16:28
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sima csapvíz... Egyébként erre a célt létezik spray is.
2016. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet még beljebb nyomod a fülzsírt és akkor mégiscsak mehet orvoshoz.
2016. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
van vmi spray ami feloldja. (ritka igénytelen, gusztustalan egy ember lehet a párod pontozzatok le, nem érdekel.)
2016. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha hiszed ha nem ritka igényes,tisztálkodás,lakás,minden patyolat. Az orvosoktol viszont- bár sosem vallaná be nekem- fél. Bármiről van szó,utolsó az orvoshoz menés....
2016. dec. 30. 16:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Csepegtess néhány csepp étolajat a fülébe, majd fürdéskor nyugodtan menjen víz a fülébe. Ez simán megoldja (kibírtam fél évet egy hallókészülékes szaküzletben, ott az audiológus drnő mindenkinek ezt javasolta, ha rendszeresen jöttek fület mosatni). Egyébként igen, sima csapvíz. És el nem tudom képzelni, mi gondot okozna, a fürdővíz, uszodavíz se okoz bajt...
2016. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A paraffin olaj is ko ra. Csepegtetni kell a fulebe es feloldja, idoseknek is azt szoktak ajanlani.
2016. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, csapvízzel mossa az orvos, de ezzel semmi gond nincs, ártani nem árthat vele (akkor nem ezzel mosná)

Kik mondták, hogy bajt okoz a csapvíz? Mert ez hülyeség. Hozzáértőtől fogadj el tanácsot, ne higgy fűnek fának el mindent.


Szerintem az a legbiztonságosabb, ha az orvos mossa ki, ne kísérletezz otthon semmivel.

2016. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem függ össze az igénytelenséggel ,jó sok esetbe igen ,de én is naponta tisztítom a fülem ha nem is mindennap legalább két naponta. Történt hogy nyáron belement a víz a fülembe aztán bedugult elmentem háziorvoshoz az kimosta a fülem (langyos csapvizzel) hát akkora darab esett ki a fülemből hogy elszégyeltem magam és az igénytelenség távol áll tőlem főleg nő létemre.
2016. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sokáig tartott mert eleinte nem mertem erősen benyomni a vizsugarat,de végül sikerült. Nem fájt neki. Hatalmas kőkemény fülzsirdugo volt szegénykém fülében...

Köszi a válaszokat!

2016. dec. 30. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!