Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan meghúzódik az...

EagleHUN kérdése:

Állandóan meghúzódik az oldalam, valami hiánybetegség lehet?

Figyelt kérdés

Ha hirtelen felemelem a kezem, akár ha megkapaszkodok a buszon meg ilyen egyszerű dolgoknál is a hónom alatt mindkét oldalon meghúzódik. Elég fájdalmas de egy pár perc és egy kis masszírozás után elmúlik.


Ez valami vitamin vagy ásvány anyag hiány lehet?

Esetleg mozgáshiány? (A felsőtestem és karom izmait nem sokat használom, ilyen az informatika...)


Volt régen egy olyan problémám hogy a vádlim görcsölt be reggelente, az magnézium hiányból illetve túl sok bevitt kalciumból fakadt. (De azt megoldottam, rendszeres tökmag fogyasztással. :-) )

Arra gondolok ez is valami hasonló lehet, vagy egyszerűen beiktatok egy napi tornát.


Volt már valakinek hasonló problémája?

Jó lenne pár ember tapasztalata.

Vagy forduljak orvoshoz, mert lehet valami komolyabb jele? Ha ilyen információtok van azt is osszátok meg velem.

Köszi.



2017. jan. 5. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki nem tud infót erről mi lehet?
2017. jan. 14. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha pár perc alatt megoldódik, akkor szerintem nem húzódás, hanem egy kis izomgörcs.

Sajnos nekem is szokott lenni (kisebb és nagyobb izmokban is), és mivel az általános nézet szerint ásványianyag-hiány (magnézium, kalcium) okozhatja, megnézettem ezeknek a szintjét (magnézium, kálium, kalcium): mindegyik teljesen a normál tartományon belül volt. Úgyhogy nem is szedek (már) ilyeneket. Viszont az egészséges táplálkozás mellett a rendszeres és egyenletes vízivás (minden nap 1,5-2 liter) és a szintén rendszeres, de nem szélsőségesen megerőltető testmozgás nagyon sokat segít. Tapasztalatom szerint a gyenge, de túlerőltetett izmokban jelenik meg elsősorban. Úgyhogy a napi torna nagyon jó ötlet - nem csak izomgörcs ellen.. :)

2017. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mozgashiany. Jogazz egyet, youtubeon van a "BelsöBéka Jògastúdió" neven futo jogastudio tanito videokkal, nagyon jo nyujto hatasa van alapjaraton a joganak- sztem erre is jo lehet :)
2017. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Izomgörcsről: [link]
2017. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Thx all.

Amikor megjöt a tavasz és újra túrázni bicózni kezdtem akkor elmúlt a probléma, és azóta nem is jelentkezett.

Szóval tényleg a téli mozgáshiány és az ezzel járó izom elsorvadás velejárója lehetett.

2017. máj. 22. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!