Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pentoxyl filmtablettát szét...

Pentoxyl filmtablettát szét lehet vajon törni és úgy bevenni?

Figyelt kérdés
Mert túl nagy és nem bírom lenyelni... még félbevágva se ment le, nem csúszik. Egyébként most értágító infúziós kezelésre járok ,de a gyógyszert nem tudom beszedni.

#gyógyszer #nyelés #értágítás #gyógyszer lenyelés #pentoxyl #infúziós kezelés #gyógyszer szétvágása
2017. jan. 6. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha mindket felet egyszerre veszi be, akkor nyugodtan! Azert nem javasolt csak par tabletta eltorese mert vannak olyanok, amelyeknek a hatoanyaga az egesz tablettaban eloszlik, es ha bevesz vki egy felet pl a 25 mg-os barmilyen tablettabol nem biztos, hogy az a fel pontosan tartalmazza a 12,5 mg-ot, tehat a hatas nem biztos, vagy esetleg tul eros (bar az olyan tablettat, alapbol olyan gyogyszertechnologiai eljarassal keszitik el,hogy ebben az esetben szettorheto legyen es egzaktul adagolhato a dozis fele vagy negyede)
2017. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Varjon, most egy kicsit atgondoltam egy pillanatra. Ne torje el, ha eltori, akkor a gyogyszerhatoanyaga lehet, hogy megsemmisul a gyomorsavban, hiszen a tablettat vedo reteg buztositja a tabletta megfelelo ideju felszivodasat. Ha Onnek kenyelmetlen a tabletta szedese, mindenkeppen keresse fel kezeloorvosat, hogy adjon egy masik, kenyelmesebb tablettaz. Addig persze meg lehet probalni ezt a modszert is, hatha a hatoanyag egy resze ervenyesul ettol eltekintve is a szervezeteben!
2017. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azóta nem próbáltam újra, néha a cataflam nyelés is nehezen megy... Múltkor kérdeztem azt mondta csak ez a tabletta van kész...
2017. jan. 16. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak, akik ilyen gondokkal kuzdenek, hogy nehezkes nekik lenyelni a tablettat es szo szerint ugy kell leimadkozniuk.

Viszont a problema azzal, hogy inkabb elhagyta, hogy ez a tabletta a verkepzesi zavarok enyhitesere valo es nagyon fontos lenne, hogy az erszukulete miatt (amire a gyogyszert es az infuzios terapiat is kapja) beszedje! Tudom, hogy nehez, de az esetleges szovodmenyek rosszabbak lehetnek!

2017. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És, ha nézek zöldségeket, gyümölcsöket amik segítenek tágítani az ereket az nem jó?
2017. jan. 17. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilvan igen, viszont ezt evekkel ezelott kellett volna sajnos elkezdeni, mert erelyes javulas (amit a gyogyszer nagy vszinuseggel mar par nap utan eler) csak ugy erheto el.

Viszont nagyon okos dolog, hogy megfelelo taplalkozassal is szeretne elerni a hatast, azt is mindenkepp tartsa meg, es akkor a gyogyszeres kezelessel, infuzios terapiaval ez a helyes taplalkozassal konnyebben fog regeneralodni a szervezete :)

2017. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az infúzió ma ért véget, egyelőre én semmi változást nem észlelek, lehet ez a 10 alkalom kevés nem? Még elküldtek egy érsebészeti klinikás vizsgálatra majd februárra van időpontom.
2017. jan. 17. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszado vagyok!

Ajanlott a zsirszegeny, alkoholszegeny dieta mindemelle. Nagyon fontos minden ilyen kezelesnel kiemelni- szerintem legalabbis, hogy sajnos az egeszsegugyben ezek a kezelesek atmeneti tuneti kezelesek, a megfelelo valtozasok eleresehez megfelelo eletmod is szukseges.(mar ha abbol fakad a betegseg oka, altalaban pedig abbol szokott, ha nem tinedzser-fiatalfelnott kortol all fent a problema). Napi 1-2 seta vagy futas, kinek mit bir el a szervezete es mennyire fiatal, viszonylag kis ido elteltevel is eredmenyes valtozasokat tud elerni, megtortenhet a kivant sulycsokkenes is. Mivel konkretan a betegseget nem mondta el, igy trombozisra, esetleg erelmeszesedesre tudok elsore es totalisan vakon kovetkeztetni a gyogyszereibol, viszont ebben sem lehetek biztos.

(Ha a napi seta esetleg ugy erezne, hogy nem jonne ossze, en javaslom a kutyust- termeszetesen ha belefer az eletebe, akkor mar biztos, hogy elmegy az ember setalni Vele.)

2017. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta se próbáltam ismét lenyelni ezt, egyelőre hanyagolom...
2017. jan. 23. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!