Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koffeinről hogyan szokhatnék...

Koffeinről hogyan szokhatnék le örökre?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem koffeinre, de nagyon rászoktam. Kávé, energiaital, és eljött a pont, amikor nemcsak rossz, de beteges már. Simán betolok három energiaitalt, két nagy és egy kis csésze kávét. Volt hogy addig ittam, hogy alig tudtam járni. A hasam persze kivan tőle. Már a kávé íze, illata iszonyú, de nem tudom letenni. Próbáltam leszokni, zöld teás módszerrel, vagy drasztikus megvonással, max pár napig sikerült. Google a barátom, de engem az érdekel, ti hogyan szoktatok le róla, milyen módszerrel.

2017. jan. 8. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Tovább nem fogod használni. Ennyi.
2017. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lassan. Ne próbáld meg egyszerre abbahagyni, mert a megvonási tünetek gallyra tesznek.


Napi adagok:

Első hét: három energiaital, két nagy csésze kávé.

Második hét: három energiaital, egy nagy csésze kávé.

Harmadik hét: két energiaital, egy nagy csésze kávé.

Negyedik hét: két energiaital.

Ötödik hét: egy energiaital.

Hatodik hét: GRATULÁLUNK, Ön leszokott!


Mindenképpen legyen tudatos tevékenység. Ne tedd le magad köré az energiaitalt, tedd nehezen hozzáférhető helyre, ne igyad úgy, hogy közben olvasol, vagy bármi mást csinálsz. A tudattalan tevékenységek sírba teszik az embert, például aki fogyni akar, tévézik, és észre se vette és közben már betolt egy csomag chipset. Hát akkor nem, ha székre kell állni, hogy a szekrény tetején elérje. AKkor nem fogyaszthatja el véletlenül.

Szóval tedd nehezen elérhető helyre az energiaitalokat és a kávét, és oszd be az időt, hogy mikor melyiket fogyasztod.

2017. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokan nem kezelik jól a függőséget, nem tudják mi az. A függőségnek mindig van egy OKA, a függőségről leszokni csak akkor lehet, ha ezt az okot megszünteted. Különben nincs értelme se.

Át kéne gondolni hogy te miért szoktál rá (munka? suli? stressz?) és ezt kéne megszüntetni. Pl. új munkahely, suli abbahagyása fél évre, a stressz csökkentésére sportolás, jóga, utazás, hobbi stb.

Sokak szemében drasztikusnak tűnik a leszokáshoz egy új munkahely de ezek az emberek gyengék csupán.

2017. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azért egy kávé függőség nm egyenlő mondjuk a dohányzással. nincs oka, szimplán finomnak tartottam régen a kávét és az energiaitalt, amikor nem is az.
2017. jan. 8. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!