Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgombával érdemes házi...

Körömgombával érdemes házi orvoshoz vagy bőrgyógyászhoz fordulni?

Figyelt kérdés

Egyik körmömön körömgomba alakult ki. Mire rájöttem, h az már elég csúnya lett. Már hónapok óta hadználok amorolfin tevát, picit szebb lett, de még mindig csúnya. Kb egy hete már kitonailt használok. Még nyilván nincs nagy változás.

A hamarabbi gyógyulásért érdemes dokihoz menni? Vagy ő sem ír fel hatásosabbat? Illetve ha érdemes akkor melyikhez? Házi vagy bőrgyógyász?

Kicsit kellemetlennek érzem ezt, ezért még nem mertem elmenni sehova. De közben meg nyárra jó lenne, ha sokat javulna...

Tavaly nem mentem emiatt strandra egyszer sem.

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 9. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Erdemes, irhat fel belsoleges gyogyszert (fungicid), amitol elmulik.
2017. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát a gyógyulás hónapokat is igényelhet. Csodaszer ami egyik napról a másikra elmulasztja nem igen van.

A bőrgyógyász, lehet célzottabb kezelést tudna adni.

Tehát, hajrá ha strandolni akarsz a nyáron.

2017. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 4 évig volt körömgombám, semmi külsődleges megoldás nem segített, pedig tényleg mindent végigpróbáltam. Orvos ismerősöm mondta, gyógyszert semmiképp ne szedjek, mert nagyon árt a májnak, és különben is csak egy tünet, a valódi ok a szervezet belső egyensúlyának a felborulása. Így én Candidadiétába kezdtem, amiben a legfontosabb a magas szénhidráttartalmú dolgok elhagyása (cukros üdítők, csokik, péktermékek), és már pár hét alatt látszott a változás. Utána megállt a gyógyulási folyamat, akkor még szigorítottam, és csak az 55 GI alatti ételekből ettem, és így végre teljesen lenőtt a gombás rész. :)
2017. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!