Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok esély van rá, hogy én is...

Sok esély van rá, hogy én is elkaptam esetleg a barátomtól?

Figyelt kérdés
Szegény elkapott valami hányás hasmenést elég rendesen de már lázas is. Az elmúlt napokban rengeteg időt töltöttünk együtt. Nálam is aludt pár napot. Elég gyenge az immunrendszerem 2 doboz antibiotikumon vagyuk túl és kicsit parás vagyok!

2017. jan. 9. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok esély van rá :(
2017. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esély az van rá, de mi nem tudjuk megjósolni :)
2017. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Majd akkor parázz, ha elkaptad, addig felesleges, nem is biztos, hogy elkapod, ha el is kapod, akkor sem egy súlyos betegséget kapsz el.

2. A mostani járványokat főleg vírusok okozzák, amelyek ellen az antibiotikum hatástalan.

3. Orvos utasítása nélkül ne szedj be antibiotikumot, akkor is csak annyit, amennyit az orvos felír, mert egyrészt pont az ilyen felelőtlen használat vezet az egyre erősebb, ne adj Isten rezisztens baktériumok kialakulásához. Másrészt az antibiotikum elpusztít egy rakat baktériumot a tápcsatornádban, főként a beleidben, amely még gyengébbé teszi az immunrendszered. Kialakulhat bélgyulladás tőle, a későbbiekben (40+) esélyesebb leszel a vastagbélrákra stb.

2017. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem megúszom!:)
2017. jan. 9. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Múltkor barátomat éjjel kapta el ez, de akkor még csak a hasa fájt, de nem ébresztett fel. Reggel arra ébredtem, hogy kimegy a szobából, szomjas voltam, láttam hozott be vizet, beleittam, közvetlenül azután jön be hogy ő milyen rosszul van meg hogy hányt... huh mondom szuper, én se kászálódtam ki akkor a náthából jó gyenge voltam, de utána nem érintkeztünk, de nem kaptam el!:D szóval van rá esély hogy nem kaptad el, ha meg mégis ne aggódj, ez ilyen egy napos dolog, igaz hogy nagyon rossz de nem napokig vagy fekvőbeteg, de szurkolok hogy ne kapd el :))
2017. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszikee! :D
2017. jan. 10. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!