Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki stresszoldás céljából megiszik naponta néhány doboz sört?

Figyelt kérdés
Persze lehet alkoholistának mondani hamár annyira szeretik ennyire ezt a kifejezést használni. Lehet nem a legjobb dolog, viszont ha valaki állandó stresszben, feszültségben él, az élete tele van problémákkal köztük vannak amiket nem nagyon lehet megoldani, az miért ne enyhíthetne a gyötrelmein ezzel a módszerrel? Persze nem a részegség a cél, csak a nap folyamán szépen elosztva 3-4 doboz sör, ami átmenetileg enyhíti a lelki bántalmakat és ellazít kicsit. Kicsit megszabadítja az embert a szörnyű valóság által okozott lelki gyötrelmektől. Csakhát a legtöbb embernek egy ilyen emberről az a véleménye hogy egy rohadt alkoholista, valami nagyon szörnyű dolognak állítják be.
2017. jan. 15. 11:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*hamár annyira szeretik ezt a kifejezést használni.


Elírtam az első mondatot

2017. jan. 15. 11:05
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor számít függőségnek, ha nem vagy képes bármikor lemondai róla.
2017. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rólam van szó, de vagy az alkoholizálás így ahogy leírtam, vagy az öngyilkosság maradt már csak nekem. Ugyanis elviselhetetlen az életem, ennek következtében gyenge pánikrohamaim vannak az utóbbi időkben és szerintem csak súlyosbodni fognak. Ilyen pszichiáter által felírt gyógyszereket meg nyugtatókat nem akarok szedni, csak tönkreteszik az elmémet és mindenféle rohadt mellékhatásokkal járnának. Ennyi erővel az alkohol akkor már jobb megoldás
2017. jan. 15. 11:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, amit leírsz. Ha az alkohol stresszoldóként funkcionál, előbb-utóbb részévé válik az életnek, és alkoholizmus a vége. Nem mindenkinél, de igen sokaknál ez lesz. A fél családom alkoholista (volt) ezen okokból kifolyólag, az ellenségemnek nem kívánnám az egészet.


Meg kell tanulni más stresszkezelő technikákat a dohányzás, alkohol, kábszer, kényszerevés, önvagdosás és társai helyett.

2017. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert a stresszre számos más dolog is van, igyál pl. nyugtató hatású gyógyteát, vagy szedj magnéziumot. És egyik sem vezet alkoholizmushoz és tesz tönkre mondjuk egy családot...

Nekem is teli van az életem stresszel, problémákkal, mégsem iszom alkoholt...

Amúgy nekem nem baj, mert nem ismerlek, de lehet, hogy a környezetben nagyon is baj, mert nekik kell veled együtt élniük, nem nekem.

Arról nem beszélve, hogy 4 doboz sör ára kb. 800 Ft. Az 1 hónapra elosztva kb. 24.000 Ft. Nem lenne annak a pénznek jobb helye is?

2017. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Rólam van szó, de vagy az alkoholizálás így ahogy leírtam, vagy az öngyilkosság maradt már csak nekem. Ugyanis elviselhetetlen az életem, ennek következtében gyenge pánikrohamaim vannak az utóbbi időkben és szerintem csak súlyosbodni fognak. Ilyen pszichiáter által felírt gyógyszereket meg nyugtatókat nem akarok szedni, csak tönkreteszik az elmémet és mindenféle rohadt mellékhatásokkal járnának. Ennyi erővel az alkohol akkor már jobb megoldás"


A pszichiátria azért a legsikertelenebb orvosi terület, mert a páciensek kb. 5%-a hajlandó együttműködni és dolgozni a sikerért. A többség vagy csak a gyógyszert akarja (csak dolgozni ne kelljen), vagy éppen rögtön elássa magát, hogy ő bizony gyógyszert soha, ezzel alapból gátat szabva mindenféle továbblépésnek. Esetleg lehetne áldozatokat hozni a jobb közérzetért.


Ja, hogy inni és a világot hibáztatni egyszerűbb? Akkor vedelj, 5-10 év múlva garantáltan lesz okod a stresszivásra és az öngyilkos gondolatokra, amikor végleg elhülyülsz és a kutya sem marad meg melletted. A gyógyulást akarni is kell. Az alkohol amúgy ront a pánikon és depresszión hosszabb távon, úgyhogy jó úton jársz.

2017. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg aztán én magam voltam pánikbeteg, szorongásos betegségem is volt mellé, pszichológushoz (nem pszichiáterhez!) fordultam, ahol is kibeszélhettem a problémákat, illetve megoldásokat kerestünk, hogy hogy lehetne jobb, plusz jógáztam. Pedig akkor a földnél is lejjebb éreztem magam. Pár hónap alatt teljesen rendben voltam.
2017. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz jó lenne elmennem de pszichiáter által felírt gyógyszereket tényleg nem akarok szedni, félek a mellékhatásoktól, meg sokak szerint az is tönkreteszi az embert. Csomó rossz élményt, tapasztalatot lehet velük kapcsolatban olvasni. Tartok ezektől a gyógyszerektől
2017. jan. 15. 11:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Inkább leszek öngyilkos minthogy ilyen gyógyszereket szedjek
2017. jan. 15. 11:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell akkor gyógyszert szedned, csak találd meg a baj okát! A pszichológus nem fog gyógyszert felírni.
2017. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!