Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne altatót/nyugtató...

Érdemes lenne altatót/nyugtatót feliratnom végre? Mindenki le akar róla beszélni, de ezt így nem tudom tovább csinálni.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és vizsgák előtt rendszeresen nem tudok elaludni. Múltkor két vizsgám volt kettő egymást követő napon és két napig nem aludtam... Megint nem tudok aludni, holnap és holnapután ismét vizsgám van.

Nem tudom mi bajom van ilyenkor, direkt megtanulok minden egyes szót, hogy biztosan meglegyen és ne izguljak, de még ígyse megy az alvás. Citromfűtea, levendula, valeriana, semmi nem segít ilyenkor. Próbáltam kifárasztani magamat többször is, de mégsem tudtam elaludni. Tiszta ideg vagyok most, 7kor kelnem kéne és megint olyan leszek mint egy élő halott. Kedden ismét vizsga, hétfőn 2-3 óránál többet nem is fogok tudni aludni.

Félek, hogy egyszer meghalok vagy valami bajom lesz ettől a kevés alvástól... nyugtatót akartam feliratni, de a háziorvosom meg anyám is lebeszélt róla, mondván hogy még rosszabb lesz. Jó, de akkor ne aludjak két napokat vagy mi? Próbáltam máshogy pakolni a vizsgáimat, de ezt nem tudtam kikerülni. Nagyon elegem van már ebből, idén már volt 3 vizsgám és egyik előtt sem tudtam aludni. Most megint 2 napig semmi alvás, majd agyvérzést kapok vagy kitudja mi bajom lesz :( Mit tegyek????


2017. jan. 16. 04:30
 1/1 TR75 ***** válasza:

Ha nem használod rendszeresen, akkor szerintem megpróbálkozhatsz valamelyikkel. A nyugtató inkább ellazít, az altató konkrétan altat. A nyugtatót szedheted napközben is, az altatót csak akkor szabad, ha biztosan aludni is fogsz, mert durván kiüthet.

Nyilván azért nem tudsz aludni, mert izgulsz/feszült vagy/szorongsz. Tudatosan mondhatod magadnak, hogy tudsz mindent, attól még izgulni fogsz.

Egy 0,25 mg-os Frontintól nem leszel egyből függő. Érthető, ha az orvos le akar beszélni erről, de vizsgaidőszakban, a vizsgák előtt szerintem jobb pihentnek lenni. Ésszel kell használni, és akkor nem lesz baj.

2017. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!