Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az áramütéstől azonnal leáll...

Az áramütéstől azonnal leáll a szív, vagy szeved is valamennyit az áldozat míg meg nem hal?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 14:43
 1/9 A kérdező kommentje:
*szenved
2017. jan. 18. 14:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hal meg biztosra. Attól is függ hol éri, és mekkora az az áramütés. [link]
2017. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok mindentöl függ. (Még a villamosszékben sem egyformán halnak meg.
2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ mekkora áramról van szó, és hány amperen.


500 volttól 1 amperen kb megfő a csontvelőd és szétrobbannak a csonjaid 5 másodperc után.

20 másodperc után fekete szén vagy.

1 perc után hamu.

2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt szeretném még kérdezni, hogy a pészmékeres ember pl. ha egy villanypásztorhoz hozzáér, az túlélhető? Ha mondjuk én kapok egy pészmékert, és a lovamhoz be akarok jutni a karámba, és megráz, az életveszélyes? Ha megkapom a pészmékert akkor a villanypásztort hanyagolnom kell? És egy pészmékeres dolgozhat villanyszerelőként? Vagy aki szívbeteg, annak bármilyen áramütés elég hogy végzetes legyen? Fájdalmas ez a baleset? Engem eddig villanypásztor rázott meg, és fájt. Nagyon erősnek véltem, mert lezsibbadt a karom. Azért kérdezem, mert FÉLEK AZ ÁRSMTÓL :(((
2017. jan. 18. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
A pacemakereddel nem kell tartanod ilyentől, ha így lenne nem találták volna ki.
2017. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van akit nem ráz az áram, vagy nem úgy veszi fel. Én a lakásban van hogy kézzel sodrom a vezetéket, de volt hogy a kutya belement a kertitóba, és valahogy beleesett a szivattyú, a kutyát simán kihúztam belőle, nem rázott meg. Tegnap kicseréltem az egyik konektort, de lusta voltam kimenni lekapcsolni az automatát. 220 engem nem ráz, csak csiklandoz, 380V-al azért már nem kisérleteznék.
2017. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Legutolsó válaszoló: Vigyázz magadra, engem a hideg is kirázott, mikor olvastam soraidat. Nehogy baleset érjen, csak egyszer élsz!
2017. márc. 1. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 - Idióta vagy és előbb-utóbb bele fogsz halni. Az, hogy áramütést szenved-e valaki, számtalan egyéb tényezőtől függ, amik folyton változnak. Például egy jól szigetelő talpú cipőben nem fog megrázni az áram, ha megfogod a fázist és csak azt. Aztán másnap egy másik cipőben ugyanebbe belehalsz. Vagy ha a másik kezeddel megfogod a gázcsövet. Vagy ha nedves a kezed.


Az, hogy a kerti tó, ami gyakorlatilag egy földelés, nem rázott meg, nem túl meglepő. Eleve nem tudom, milyen szivattyú esett bele, egy szökőkút-szivattyú például simán vízálló.


Ne szórakozz, mert egyszer nem úszod meg, de már nem tudsz tanulni belőle.

2017. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!