Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ropognak a csontjaim/izü...

Mitől ropognak a csontjaim/izületeim? Baj ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Heti háromszor saját testsúlyos edzést űzök. Ezenkívül foci edzésekre járok és heti egy alkalommal eljárok úszni is. Márt lassan 4 éve. Látszik is az eredmény, ügyelek az étkezésre, kellő mennyiségű vizet iszok. Probléma az, hogy suliban felmerült ez a "csont ropogás" téma és eddig nem is voltam rá figyelmes, lehet márt régóta tart, nem tudom. Bokám, térdem, vállam (kattogás félét is hallok a vállam körül) és a nyakam. Fájdalmat eddig sehol nem tapasztaltam. Normális ez? Semmiképpen sem szeretném abba hagyni amit csinálok, bár azt se szeretném, hogy öreg koromra mozdulni se tudjak. 17F 175cm/65kg.


Ha kérhetem csak normális válaszokat mert hozzászólás nélkül odavágok egy piros mancsot!

Köszönöm!


2017. jan. 18. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Régen azzal riogattak, hogy reumás leszel meg hasonlók, de ez csak tévhit. Semmi bajod nem lesz, az ízületi folyadékban gázok halmozódnak fel és ezek pukkannak ki, ami ropogás hangot ad. Semmit nem befolyásol maga az, hogy kipukkan a gázbuborék, csak annyit, hogy utána minimum 30 percig nem képződik annyi hogy újra tudj ropogtatni.
2017. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Meg is nyugodtam. Köszönöm szépen!
2017. jan. 18. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!