Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan határozhatom meg a...

Hogyan határozhatom meg a vércsoportomat és az rh értéket?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy tudtam, hogy A rh+ a vércsoportom, a születési anyakönyvi kivonatomban is az áll. Elmentem vért adni egyszer ( a procedúra a vércsoport-meghatározással kezdődött, később mértek súlyt, éppen 50 kg voltam, nem adhattam vért végül ), akkor azt mondták nullás a vércsoportom.


Édesanyám A rh+, édesapám 0 rh-. Nem gondolom, hogy hibáznának egy véradáson, szóval ha minden igaz, nullás vagyok én is. Az rh értéket hogyan deríthetném ki?


Köszi előre is!



2017. jan. 22. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az OVSZ-hez mész el vért adni, ott az Rh-faktorod is rá fogják írni a papírodra.
2017. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Éppen ötven kiló vagyok, nem tudok vért adni, többször is próbáltam. Ha csak szándékozom vért adni, akkor is megnézik? Tudom, hogy úgyis az lenne a vége, hogy elküldenek.
2017. jan. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!